Established 1999

WIATR OD MORZA

16 lipiec 2020

Kondolencje dla Pana Prezesa

Niniejszym składam kondolencje i wyrazy współczucia na okoliczność fatalnego wyniku, jaki uzyskał w ostatnich wyborach na stolec prezydenta Pana podopieczny po 5 latach terminowania jako Prezydent, niejaki Andrzej Duda – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Myślę, że sprawił Panu olbrzymi zawód, iż mimo potężnego finansowanego przez Pana wsparcia, 2 miliardy złotych zabrane chorym na raka oraz uruchomieniu całego aparatu środków tzw. masowego publicznego przekazu, Pańskiej partii; uzyskał tak paskudny wynik z człowiekiem znikąd, jak Pan go ocenił.

Dlaczego tak się stało? Przyklejony do Pańskiej telewizji przez kilka dni, z zapartym tchem i anusem, śledziłem podejrzane działania Pańskich partyjnych giermków. Wydaje mi się, że zobaczywszy brak Pana z agitką na rzecz Dudy, zwietrzyli, że czas dzielić schedę po Panu, ze względu na Pana wiek, oraz ratować tyłki przed ewentualnymi działaniami nowego prezydenta na rzecz zwrotu pieniędzy przywłaszczonych z tytułu zarządzania Polską przez ostatnie 8 lat – niebotyczne dochody, pensje, nagrody, premie, czy  udziały w spółkach skarbu naszego państwa. Jednocześnie licząc na podobne po wygranych wyborach.

images

Ponadto, mimo wybitnych szkoleń na Żoliborzu, rozjechali się po Polsce jak Cyrk Monty Phytona. Premier nawet zabił dechami na miesiąc URM i udał się z agitką na rzecz Dudy i choć go zawsze dyskredytował, wygadywał takie peany na jego cześć, że uwierzyli nawet pacjenci oddziałów psychiatrycznych. Pozostali także zaangażowali się w kampanii wyborczej w zadupiu Polski. Pomijali ze strachu miasta i aglomeracje. Efekt jest taki że uzyskałeś poparcie ludzi z podstawowym wykształceniem i bezrobotnych, czyli Polaków, na których pracują Ukraińcy. Na dodatek, żona Dudy która milczała przez 5 lat, jak się dorwała do mikrofonu zaczęła mówić po niemiecku, opieprzać dziennikarzy, a córeczka o ludziach innych, ale też stworzonych przez Boga, powiedziała że to są też ludzie. To już potwarz!

No i ten wymowny gest z ukłonem Dudy na rzecz Tuska! Wiec powyborczy, na wszelki wypadek zorganizował w Puł-Tusku!

Jako wybitny polityk i mąż opatrznościowy wiesz doskonale, że większość nie zawsze ma rację. Nawet miliard much nie przekona ciebie i mnie, że gówno to rarytas…

Na pewno, jako wybitny mąż stanu, wszechstronnie wykształcony i kulturalnie wychowany w Warszawie, lepiej czułbyś się wśród Polaków o porównywalnym pokroju i IQ.

Jeszcze masz czas, aby zakwestionować te wybory. Możesz jeszcze oprzeć się na Rafale. Możesz to jeszcze zrobić unieważniając wynik Dudy. Stań znowu za sterami, ale już nowej generacji wielbicieli, jak niegdyś. Wtedy możesz przejść do panteonu wybitnych Polaków i już za niedługo mieć w każdej miejscowości pomnik.

Trzymam kciuki za taką decyzją.

Z wyrazami szacunku i troski

Sławomir J. Czerniak

 

PS Felieton dedykuję kol. Wojciechowi K., wybitnemu kapitanowi światowego jachtingu, który wyprowadził niedawno na Zatoce Gdańskiej jacht nie z takiego problemu (sztorm z gradem w lipcu), jaki ma Pan Prezes, do tego wraz  z kolegami, b. studentami ART w Kortowie, najlepszej uczelni w Polsce, którzy jednak przeżyli. Sukces zawsze idzie na konto kapitana…

 

W wydaniu nr 224, lipiec 2020, ISSN 2300-6692 również

 1. HISTORIA DECYDENTA

  Niepełnoletnia, zamordowana
 2. SZTUKA DECYDENTA

  Samotna obywatelka świata
 3. POLITYKA DECYDENTA

  Więzi transatlantyckie
 4. HISTORIA DECYDENTA

  Przed rozbiorami
 5. DECYDENT GLOBTROTER

  Jedziemy na Maltę
 6. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Obalanie flaszki
 7. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Prawdy i kity
 8. WIATR OD MORZA

  Kondolencje dla Pana Prezesa
 9. HISTORIA DECYDENTA

  Wojna polsko-bolszewicka
 10. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Co dalej na Kaukazie Południwoym?
 11. DECYDENT POLIGLOTA

  Takiej książki jeszcze nie było
 12. HISTORIA DECYDENTA

  Hitler po latach
 13. PRACA DECYDENTA

  Inny świat
 14. HISTORIA DECYDENTA

  Zamordowany
 15. WIATR OD MORZA

  Mamy przekopane!
 16. ANTYKWARIAT DECYDENTA

  Intrygujący świat
 17. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor straceńców
 18. RELIGIE DECYDENTA

  Wiara i praca