Established 1999

WIATR OD MORZA

15 styczeń 2019

Panie Prokuratorze Generalny!

Jestem zbudowany Pańską szybką reakcją na temat tragedii, jaka miała miejsce w Gdańsku w czasie uroczystości WOŚP. Jestem pewien, że ten bestialski w skali Europy czyn zostanie przez Pański urząd i służby wyjaśniony do końca – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Pozwalam zwrócić Pańską uwagę na wypowiedź i ocenę zdarzenia, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, który wystosował do wszystkich sił politycznych w Polsce apel o zaprzestanie „wojny polsko-polskiej”, spirali nienawiści, jaką obserwujemy od kilku lat.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że część mediów skróciła wypowiedź prezydenta Szczurka, w której stwierdził, że tegoroczna, 27. Orkiestra z niewiadomych przyczyn pozbawiona została wieloletniej asekuracji przez wojsko polskie, policję i straż pożarną, którym „ktoś” zabronił udziału w tej wspaniałej imprezie. Kiedyś formacje te zabezpieczały zbiórkę pieniędzy, małe dzieci, młodzież przed atakiem osób nieodpowiedzialnych itd.

Prezydent Szczurek przypomniał słusznie, że do tej pory np. w Gdańsku czy w Gdyni, a na pewno w Polsce, na scenę zapraszani byli zawsze, komandorzy, generałowie, oficerowie wojska, policji i straży pożarnej, a scenę ochraniali profesjonaliści tych dostojnych gości.

W tym fatalnym dniu, ktoś spowodował, że tych wysoko postawionych osób zabrakło na scenie w Gdańsku, chyba ze strachu przed ich mocodawcami! Prezydent Paweł Adamowicz sam wypuścił światełko do NIEBA, sam… Zabrakło profesjonalistów z zakresu ochrony, byli tylko amatorzy, którzy na widok noża uciekli…

Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości, prokurator generalny

Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości, prokurator generalny

Wierzę, że Pan Prokurator Generalny znajdzie osoby winne za dyskryminowanie – tak głośnej w świecie społecznej imprezy – które wydały decyzje, czy dyrektywy odstąpienia od jej dotychczasowego zabezpieczenia, do którego organizatorzy i Polacy byli przyzwyczajeni.

Tu musi być odpowiedzialność personalna z nazwiska i imienia osoby, która podpisała wytyczne o pozostawieniu akcji Owsiaka samej sobie, na żywioł…

Jakieś biedne uroczystości zabezpieczane są przez kordony policji. W tym przypadku zabrakło państwa, chyba PiS, które jest przy władzy. Tym bardziej że – niestety – jak doniosły przed chwilą media, ten wspaniały polityk i człowiek zmarł, czyli został zamordowany.

Wszyscy, którzy przyczynili się tej fatalnej zbrodni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej i politycznej.

Sławomir J. Czerniak

W wydaniu nr 206, styczeń 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. LEKTURY DECYDENTA

  Blisko obywatela
 2. NIE MA RATUNKU

  Wszechobecne złośliwe oprogranowania
 3. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Zbrodnie w Nowej Soli
 4. PRALNIA PIENIĘDZY

  Podwójna gra
 5. DECYDENT POLIGLOTA

  Włoski bliżej
 6. WIATR OD MORZA

  Panie Prokuratorze Generalny!
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Zbrodniarz i panna
 8. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Szwedzka policjantka w Afganistanie
 9. WIATR OD MORZA

  Ucieczka
 10. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Nowe, polskie, prawo międzynarodowe
 11. LEKTURY DECYDENTA

  Polska 1000 lat temu
 12. WSPÓLNE CZYTANIE

  Ważne przesłania dla wszystkich
 13. WIATR OD MORZA

  Polska bijącym sercem Europy
 14. DECYDENT POLIGLOTA

  Zostań językowym mistrzem
 15. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor jako wartość bezcenna
 16. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Taka zmiana