Established 1999

WIATR OD MORZA

18/07/2018

Walka o tron

Inspiracją do tego felietonu, jest oczywiście kultowy i kasowy amerykański serial fantasy, stworzony przez Davida Benioffa dla HBO, pt. „Gra o tron” – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Po kilkunastu latach, kiedy to po buncie zapanował Szalony Król, zapanowały w kraju : pokój, prawo i sprawiedliwość. Treść pierwszego odcinka ukazuje losy władcy, Szalonego Króla, władającego tzw. Północą, oraz jego rodziny marzącej o dobrodziejstwach płynących z przynależności do niej. Członkowie tej rodziny zaczynają wykorzystywać władcę do zaspokajania swoich arbitralnych potrzeb. Finalnie zaczyna się gra o tron…

Kaczor w koronie 300

Fotomontaż: Newsweek.pl

Patrząc na to trzeźwo, to wydaje mi się, że od niedawna zaczęła się i u nas podobna walka o tron. Jak w serialu. Ludzie, którzy w Polsce doszli do władzy dzięki Wodzowi – czyli „rodzina” – zaczęli działać przeciwko niemu. Wykorzystali chwilową niedyspozycję Władcy. W tym przypadku z uwagi na zagrażającą Jego życiu chorobę kolana, wykluczyli go na kilkadziesiąt dni, aby  oderwać kapitana od steru okrętu Ms. Polonia. Sami zaczęli, jak rodzina w serialu, łapać dla siebie najlepsze kąski tortu o nazwie Rzeczpospolita. Ci niewdzięcznicy, którzy nauczeni zostali na czym polega różnica pomiędzy ekonomią socjalizmu i kapitalizmu, jak sępy zwietrzywszy co trzeba i rzucili się na tort narodowy. Powstali nowi oligarchowie.

Ten od mediów uczesany „na szczotkę”, zwany bulterierem, zapomina, komu zawdzięcza swój status. Wszystkimi transmisjami z obecnością piosenek Sławomira i Martyniuka, uwłacza kulturze estetycznej obecnej Rzeczpospolitej. Pokazuje się z jakąś „,laską”, zapominając, kto go stworzył.

Premier – okazuje się, że to jest kolejny strzał w „gorejące” kolano Mistrza. To co wygaduje na różnych spotkaniach na tle flagi Polski – powala z nóg. W Szczecinie np. powiedział, że św. pamięci Lech, należał do Solidarności zanim ona jeszcze powstała!!! Poza tym wykręcił numer z IPN i Holokaustem, co spowodowało, że nasi bracia w wierze,   rządzący światem, odwrócili się do nas pewną częścią ciała.

Premiera od broszki, obecnie bezrobotna wicepremiera, wygaduje totalne głupoty w Małopolsce i mimo milionowych wydatków na wizażystów, trudno powiedzieć że jest twarzą partii. Prawdopodobnie chce zająć Małopolskę i  już opanowała raffting na Dunajcu.

W SejmiePozostali, którzy po grzbiecie Wodza weszli na wysoczyzny władzy, tak jak kiedyś po Wałęsie, zaczynają ośmieszać partię PiS jeżdżąc w tzw. teren, wygadując androny. Peerelowski sędzia, lalkarz, grabarz z Nowego Stawu, pseudo profesorka z Białegostoku,  Jackowski tzw. senator, który gada jakby był w zakładzie o wyściełanych ścianach.

Ziobro zdążył zawładnąć imperium sprawiedliwości, aby w razie czego postawić Mistrza przed swoim Trybunałem Stanu! Wymyślił, aby prawnicy-sędziowie szli na emerytury w wieku 65 lat, chcąc tym samym wykluczyć Przywódcę i tak znamienitego prawnika zrobić emerytem z uwagi na wiek 69 lat.

Zaczynają tworzyć swój elektorat i jak oligarchowie w Rosji chcą zawładnąć Polską, niby pod płaszczykiem służenia partii zdyskredytować rolę jej Przewodniczącego.

Na przykład, aby ośmieszyć partię, budują pomniki ś.p. Lecha, na których wygląda jak karykatura, z czego najbardziej zadowolone są gołębie, a ostatnio i mewy w Szczecinie.

Prezydent, aby pogrążyć partię, zaczął grzebać przy Konstytucji i chce zrobić z Konstytucji Restituta – Konstytucję Prostituta.

Już z tego skrótu widać, jak nuworysze i dyletanci w rządzie Sejmie i Senacie, wyniesieni dzięki partii na ołtarze władzy, okazali się jak rodzina we wspomnianym serialu.

sasin 400Powrót do domu Wodza na Żoliborz. Tylko telewizja TVN pokazała prawdę o współpracownikach: żadna z posłanek nawet nie  zadbała o wygląd szefa, o czym świadczyły włosy w nieładzie oraz  kule zamiast ramion członków partii, gdy trzeba było się piąć po schodach skromnego domu  na Żoliborzu. Tutaj nawet Jurgiel nie przyciął winnej latorośli i chwastów, nie mówiąc o zardzewiałej poręczy i koślawych schodach; dobrze że został zdymisjonowany „ze względów rodzinnych”…

Gdzie się podziali warszawiacy, którzy co miesiąc ganiali po Krakowskim Przedmieściu z krzyżami i transparentami? Ponoć wypatrują już następcy na szczycie partii.

Nijaki Sellin nawet zaczął swoją oficjalną akcję wyborczą, wywieszając swoje zdjęcia na drzwiach kościołów, jak niegdyś Luter. Ostatnio w mediach, nawet oficjalnie, typuje się też Brudzińskiego.

Musimy powiedzieć stanowczo nasze partyjne NIE!

Wódz jest silny, jak w serialu „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”, dlatego trzeba przegonić te pasożyty z PiS, które chcą zawładnąć Polskę dla siebie.

Wprowadzenie procedury sprawdzania billingów telefonicznych jest wiekopomną decyzją, która wykaże  who is who.

Na pewno gotów jest pomóc wierny druh „Antoniusz”, który nadal trwa w swoim  gabinecie jak Ordon, z opancerzonym BMW i kilkoma „gorylami”, będąc przygotowanym na każdy rozkaz i każdy przewrót – niekoniecznie majowy!

Ludzie, którzy mieli być twarzami partii, w tym niektórzy – zwłaszcza posłanki i posłowie – nie powinni być nawet pokazywani w massmediach Kurskiego, także ze względów estetycznych,  gdyż obecnie prezentują akurat odwrotną część fizjonomii człowieka.

Mistrzu, trzeba wstać z kolan i rozpędzić tych, którzy robią nam i partii wbrew!
**********
PS  Felieton dedykuję wynalazcy gilotyny, prostego narzędzia do obcinania głupich i niefrasobliwych głów.

Jednocześnie, z uwagi na znowu duże zainteresowanie wycieczkami do Turcji, proszę, aby za kolegami o imieniu Jarosław w miejscach publicznych nie wołać „Jarek”, bo to po turecku penis.

Jeśli chodzi o Mundial, to wygraliśmy w wielkim stylu w grantach za reklamy i we fryzurkach. Olimpia Elbląg, II liga, robi nabór do nowej reprezentacji. Czekamy na Orły z Mundialu.

Sławomir J. Czerniak

W wydaniu nr 200, lipiec 2018, ISSN 2300-6692 również

 1. LEKTURY DECYDENTA

  Obalanie mitów
 2. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Szwajcarska demokracja
 3. KAWA NA RYNKACH

  Jej cena podnosi ciśnienie
 4. LEKTURY DECYDENTA

  Ewa nie chce spać
 5. TURCJA ERDOGANA

  Zjazd w gospodarczą otchłań
 6. DECYDENT GLOBTROTER

  Pora odwiedzić Albanię
 7. WIATR OD MORZA

  Walka o tron
 8. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Prawda o nich
 9. A PROPOS...

  ...Mundialowej atmosfery
 10. LEKTURY DECYDENTA

  Życie za śmierć
 11. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Spotkania i więzi
 12. GLOBALIZACJA

  Iran: kłopoty dla świata
 13. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Pamiętamy o nich
 14. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor i honorowy
 15. WIDZIANE Z COTSWOLDS

  Mapa obok godła
 16. LEKTURY DECYDENTA

  Kontrowersyjny gazociąg
 17. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Świat, Europa, Polska