Established 1999

WIATR OD MORZA

8 czerwiec 2017

Inflanty...

Było to terytorium obecnej Estonii i Łotwy, które to ówczesny mistrz Zakonu Najświętszej Panienki nijaki Gotthard K. (nazwisko znane historykom) w 1561 r. poddał Inflanty, też ówczesnemu królowi RP Zygmuntowi Augustowi – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Stały się w ten sposób własnością i częścią składową Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Nie wnikając w szczegóły tej historii, którą polecam wnikliwym czytelnikom DECYDENTA, finalnie Polska straciła później 4/5 terytorium Inflant, a Litwini zaczęli nas mieć – i to do dzisiaj – w głębokim poważaniu. Estończycy i Łotysze rozumnie nawiązali kontakty ze Szwecją i też nas teraz mają tam gdzie Litwini.

Jak wiemy, obecna RP dąży do reaktywowania różnych rozwiązań dla Polski, cofając się w historii Polski, w tym do Mieszka I. W tym momencie przywołuję mrzonki o Polsce znów od morza do morza i dominację nad krajami leżącymi na tym szlaku. To se ne wrati jak mówi bratu Lechowi, brat Czech. Brat Rus ma też swoje zdanie na temat brata Lecha.

Jeżeli dzisiaj rozumnie nie zlokalizujemy Polski na mapie politycznej Europy bez zadzierania nosa, fatalnej polityki zagranicznej, ksenofobii i prawidłowych stosunków ze Szwecją, zaś będziemy – jak od prawie wieku – patrzeć na USA jak na Mojżesza. Staniemy się pośmiewiskiem w świecie z „Jedwabnym Szlakiem” tak, jak niedawno z budową autostrad wykonywanych przez towarzyszy chińskich.

Żeby zmienić to, co teraz wyprawimy, należy nie zaczynać od Inflantów, ale do implantów, skoro mamy być postrzegani jako ludzie cywilizowani…

Dlatego z przerażeniem oglądam wystąpienia prezydenta, członków rządu, posłów, senatorów w telewizji (nie tylko publicznej) i stwierdzam, że stan uzębienia tych przedstawicieli narodu jest katastrofalny (bez nazwisk – widać).

Przyzwyczaiłem się do perlistego śmiechu pana prezydenta i gestykulacji przypominającej próbę lotu piskląt. Wiadomo, dopiero od dwóch lat jest prezydentem.

Ale żeby Jacek Kurski, niepanujący nad telewizją, pokazywał fatalne uzębienie pana prezydenta, to albo: głupota, albo prowokacja – jak mawiał niegdyś, a obecny nadworny błazen PiS – Jan Pietrzak. Chyba, że to jest mroczny plan obecnego Zygmunta Augusta – Jarosława, aby pozbawić nas młodego, przystojnego i wybitnego prawnika, jakim jest panujący obecnie prezydent. Ponoć czarne chmury (był taki serial) nadciągają także nad naszą panią premier, urody przecudnej, Beatą! Zgroza! Jak człowiek, który nic nie ma (oświadczenia majątkowe) oraz, jak podały mass media, w kinie ostatni raz był 30 lat temu, będzie decydował o losach Rzeczpospolitej?

Jako naród powinniśmy powiedzieć nasze stanowcze NIE!

Dlatego proponuję powstanie Frontu Jedności Narodowej (FJN) i zbiórkę pieniędzy na poprawę stanu uzębienia prominentnych członków tzw. życia publicznego i w pierwszej kolejności pana prezydenta i tych, którzy występują w telewizji.

Ostatecznie wszyscy celebryci uśmiechają się do nas z TV pełnym pięknym uzębieniem wypełnionym implantami. Dlaczego nie przedstawiciele narodu?

Inplant 500Wyliczyłem, że przy cenie jednego implantu ca 1.000 zł, oraz ilości obecnych nuworyszy na wszystkich szczeblach władzy, w tym spółek Skarbu Państwa, powinno wystarczyć 1.000.000.000 zł (miliard dla ułatwienia).

Jest to mniej więcej tyle, ile na dzisiaj ma wynieść koszt budowu Wielkiego Przekopu Mierzei Wiślanej, prawdopodobnie im. śp. Lecha Kaczyńskiego, skąd piszę.

Skoro stać nas na przekop, to damy radę… z implantami!

Potencjalnych klientów do fotela, tym razem stomatologicznego zapewniam, że hrabia, minister zdrowia ma wspaniałe środki antybólowe. Ja zaś proponuję ten, bez dodatkowych kosztów dla suwerena, załączony na zdjęciu. Działa na 100%.

 

Sławomir J. Czerniak

 

  PS  Proponuję na początek akcji zrzutkę narodową i przekazanie symbolicznej kwoty 1,00 zł na poczet „implanty”. Nr konta: 34 1020 1752 0000 0802 0035 1650 PKO BP.

Jaki będzie wynik – poinformuję.

W wydaniu nr 187, czerwiec 2017, ISSN 2300-6692 również

 1. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Głośne zabójstwa w PRL
 2. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Trump w Pislandii
 3. LEKTURY DECYDENTA

  Rzymianie na Wyspach Brytyjskich
 4. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Historia nauczycielką życia
 5. I CO TERAZ?

  Francja po wyborczych rekordach
 6. PO PROSTU SZTUKA

  Dmuchawce w "Fangorówce"
 7. DECYDENT POLIGLOTA

  Do Fatimy bez tłumacza
 8. JJW DOCENIA IMR

  Skarpetki jakie są...
 9. DECYDENT POLIGLOTA

  Utrwalamy angielski
 10. Z KRONIKI BYWALCA

  Tajwan przy Koszykowej
 11. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Brutalna prawda i złudzenia
 12. I CO TERAZ?

  Przegrane wygrane wybory
 13. EKONOMIŚCI NOWOCZESNYCH USŁUG

  Gdzie ich wykształcimy?
 14. Z KRONIKI BYWALCA

  Cuda z drewna
 15. WIATR OD MORZA

  Inflanty...
 16. PROFESORÓW DWÓCH

  Oxford Zbig o Harvard Zbigu
 17. 50 LAT METROPOLITAN OPERA W LINCOLN CENTER

  Nowojorska scena marzeń
 18. DECYDENT POLIGLOTA

  Włoski ekspresowo
 19. WIATR OD MORZA

  Spadkobiercy
 20. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Umysł zamknięty
 21. LĘKI POLSKIE

  Bieżeństwo
 22. NA DZIEŃ DZIECKA

  Mali dorośli
 23. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Zdrada, zemsta i śmierć
 24. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY -

  Tron i ołtarz - "dobra zmiana"