Established 1999

WIATR OD MORZA

20 grudzień 2015

Dobór kadr

W czasie mojej pracy zawodowej kierując kilkoma firmami, zawsze sam dobierałem pracowników, tak jak dzisiaj robi Jarosław – pisze Sławomir J. Czerniak.

Jeżeli chce się zrealizować swoje cele, kadry muszą gwarantować ich realizację! Władza, elektryfikacja i kadry. I tak trzymać towarzyszu Prezesie!

Oczywiście, po tzw. dzisiaj rozmowie kwalifikacyjnej powstawały wątpliwości, co do zakwalifikowania kandydata. Wtedy uruchamiałem procedurę, analizę nazwiska kandydata. Bo według mnie nazwisko mówi bardzo wiele, np. do jakiej pracy się nadaje, i czy np. protoplastą nie był przypadkiem Mussolini, który w czasie przemów, zachłystywał się tym co mówi i głupawo się uśmiechał…

Tak więc, jak padło po raz pierwszy nazwisko Szydło, nie wiedząc nic, poza tym że nie zrobiła nic w Brzeszczach, uznałem za konieczne rozebranie jej nazwiska w celu określenia jej roli w Wielkim Planie kolejnych czterolatek Prezesa.

Otóż szydło to  proste narzędzie do punktowania na materiale miejsc do przewlekania nici podczas szycia ręcznego lub znakowania materiału przed szyciem, ewentualnie wykonania niewielkich otworów, także przed szyciem.

Jeżeli przyjmiemy taką ocenę, to geniusz Prezesa jest nie do podważenia- wiadomo w jakim celu trzyma szydło w swoich rękach i co nam chce zszyć ręcznie, a w zasadzie zacerować, ale nie uszyć czegoś nowego.

Nie chcę silić się na ocenę pani Beaty i myślę, że czytelnicy Decydenta posiadający wyższe IQ niż moje potrafią ocenić rolę i możliwości tego „prostego narzędzia” w ręku Prezesa.

Jeżeli ktoś chciałby być bliżej Pani Premier, może na znak poparcia kupić sobie na Allegro szydło, w cenie około 4,00 zł (takie jak na zdjęciu) i wpiąć sobie w ubranie, lub jako prezent pod choinkę.

Sławomir J. Czerniak

S Czerniak nowy

 PS. Tłumacząc moje nazwisko: Kto jest z Czerniakiem w zgodzie, tego rak nie ubodzie…

W wydaniu nr 169, grudzień 2015, ISSN 2300-6692 również

 1. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Francuska już nie pachnie
 2. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Kamyk do lawiny
 3. PO PROSTU SZTUKA

  Smutny czwartek
 4. IMR / Hajoty

  Gotowe na Sylwestra z Joanną
 5. WIATR OD MORZA

  Dobór kadr
 6. Z KRONIKI BYWALCA

  Energii solidny kęs
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Prawda o "Stawce"
 8. PO PROSTU SZTUKA

  Rynkowe kto, co, jak
 9. WIATR OD MORZA

  Kocioł
 10. HISTORIA PRL

  Żona generała
 11. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Zakrzyczeć kosmate sumienie
 12. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Repolonizacja
 13. I CO TERAZ?

  Głowa na gumkę
 14. DIAMENT DIAMENTOWI NIERÓWNY

  Jak wybrać najcenniejszy?
 15. HAJOTY PRESS CLUB

  Andrzejkowe wróżenia
 16. II WOJNA ŚWIATOWA

  Asy polskiego lotnictwa wojskowego
 17. PO PROSTU SZTUKA

  Ofensywa młodych `2015
 18. W OPARACH WIZERUNKU

  Renoma zawodowców
 19. LEKTURY DECYDENTA

  Siła spokoju