Established 1999

WIATR OD MORZA

2 lipca 2015

Rocznica i święto - 29.07

Chcę podpowiedzieć, że 1 sierpnia jest też mało znane święto: Dzień Karmienia Piersią – pisze Sławomir J. Czerniak.


Już za kilka dni rozpocznie się burza medialna na temat Powstania Warszawskiego, wywołanego też przez „Burzę”, w tym przypadku przez plan operacyjny AK o tej samej nazwie i rozkaz gen. Kazimierza Sosnkowskiego, który zwieńczył dzieło.


 


Zwolennicy i przeciwnicy kolejnego krwawego zrywu narodu prześcigać się znowu będą swoimi argumentami nie do zaakceptowania przez drugą stronę. Rozdzierające serca filmy w telewizji, spowodują zawały serca wśród nielicznego już grona powstańców i ludności, która przeżyła do dzisiaj.


 


    Obawiam się, na podstawie obserwacji, że młodzi Polacy w większości ze zdziwieniem patrzyć będą na ludzi stojących na baczność na ulicach o godzinie 17:00.


 


Najgorsze jest to, że znowu ta rocznica będzie dzielić Polaków i to przed wyborami. Aż boje się włączać telewizor.


    Chcę podpowiedzieć, że 1 sierpnia jest też mało znane święto: Dzień Karmienia Piersią. Jakież to piękne święto i nieobchodzone hucznie. Kojarzy się z nowo narodzonym życiem – młodymi Polakami i matką – Polską.


 


Może więc festyny bez polityki, a na to święto zagrać może znany zespół „Piersi”… Ale bez Kukiza, bo znowu zacznie się polsko – polska polityczna jatka.


 


Sławomir Jerzy Czerniak


Elbląg


 


Komentarze: decydent@decydent.pl 


 


Warszawa ruszyła nad Bałtyk – 4.07


 


Oczywiście najbliżej jest nad Zatokę Gdańską, gdzie warszawiacy walą  od Gdyni po Krynicę Morską od lat na najpiękniejsze plaże i na najcieplejsze wody Bałtyku. Dlatego, bo wiedzą, że w pozostałej części wybrzeża od Helu do Świnoujścia wejście do wody wiąże się ze zmniejszeniem atrybutów męskich, z uwagi na znacznie niższą temperaturę wody…


 


W tzw. wysokim sezonie obserwuję, że ci przemili goście z „warszawki” na obwodnicy Elbląga gdzie zwęża się „siódemka” stoją w gigantycznym korku aby dojechać np. do ulubionej przez nich Krynicy Morskiej. Są dwa wyjścia, które siebie nie wykluczają.


 


W przypadku korka proponuję zajechać do Elbląga na Starówkę pierwszym wjazdem od strony Warszawy. Wszystkim, którzy tam nie byli „opadły szczęki”, a ci co byli powracają… Czyli odczekać korek i wieczorem jechać do celu.


 


Drugie wyjście dla czytelników Decydenta. Proszę o telefon lub e-mail z zapytaniem i wskażę piękną trasę przez Żuławy, która skróci czas dojazdu do Krynicy Morskiej oraz Stegny, Sztutowa i Kątów Rybackich.


 


Oczywiście oferuję czytelnikom miejsce do wypoczynku w sierpniu, gdyby Egipt, Tunezja, Maroko i inne okazały się zbyt gorące oraz zastały was korki.


 


Mój adres: slawomir.czerniak@opegiek.pl, Tel 601 060 238.


 


Warszawa da się lubić”.


Sławomir Jerzy Czerniak – Elbląg


 


Rzeczpospolita Babska – 1.07


 


8 lipca mija 46. rocznica premiery znanego filmu pod tym samym tytułem. Film traktował o zdemobilizowanych żołnierkach z Dywizji Kościuszkowskiej i był jak w sam raz zgodny z ówczesną linią polityczną. Zagrała tam cała plejada ówczesnych gwiazd, ponieważ kręcono wtedy mało seriali. Z kobiet wspomnę Teresę Lipowską, Krystynę Sienkiewicz, Elżbietę Starostecką, Zofię Merle, czy Aleksandrę Zawieruszankę. Z aktorów, Jana Machulskiego i ówczesnych „Red Brothers”, czyli Damięckich.


 


Tak na marginesie: to jakiś cud, że aktorzy ci nie zostali skazani przez „Duck Brothers” – gdy ci rządzili w stu procentach Rzeczpospolitą – za kolaborację z ZSRR. Chyba dlatego, że sami musieliby poddać się harakiri za swoje naukowe prace, o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem…


 


Co się tyczy filmu, to był to film epokowy i proroczy. Już wówczas reżyser Hieronim Przybył pokazał, że kobiety decydują się zawładnąć mężczyznami w momentach ich słabości. Jednak w trakcie „przejmowania władzy” stwierdziły, że na dłuższą metę bez chłopa wyposażonego atrybuty, szanse mają niewielkie…


 


Po 46 latach doszło do podobnej sytuacji. „Chłopy” polskiej polityki, po nieudacznych działaniach, prześcigają się w oddawaniu władzy kobietom.


 


Po siedmiu latach tłustych, które faceci spartolili na końcu, postanowili schować się za kobiety i wystawić je na pole bitwy, czekając, co z tego wyniknie. Prawie dezercja. Pierwszy „dał odwłok” Tusk, potem Miller i inni, którzy zdemolowali polską politykę.


 


Panowie, czy wy myślicie, że wszystkie problemy państwa załatwią same kobiety!?


 


Czas dla Polski nastał trudny, niemal wojenny, jak na filmie. Kobiety mogą opatrzyć wasze rany gdy staniecie do boju o normalną Polskę. Donaldzie, wracaj i pokaż co masz w portkach. W razie kontuzji, nie tylko krocza, na pewno otrzymasz pomoc medyczną od kobiety, którą wystawiłeś na linię frontu. Podobnie inni, pokażcie jak kończycie.


 


Oczywiście, nie neguję że może trafić się Polsce jakaś współczesna Emilia Plater, ale w walce na broń, zwłaszcza krótką, jesteśmy lepsi.


 


Sławomir J. Czerniak, Elbląg

W wydaniu nr 164, lipiec 2015, ISSN 2300-6692 również

 1. HAJOTY PRESS CLUB

  Medialnie i kameralnie - 29.07
 2. DECYDENT W PODRÓŻY

  Na zamkach - 29.07
 3. CONDUCTING BUSINESS ACROSS CONTINENT

  Five commandments - 28.07
 4. RYNEK ZŁOTA

  Azjatycka masakra - 28.07
 5. FUNDACJA PRO PROGRESSIO

  Kapitał ludzki przyciąga inwestycje - 28.07
 6. MEKSYK POTĘGĄ MOTORYZACYJNĄ

  Szansa dla polskich producentów - 28.07
 7. UCHODŹCY W POLSCE

  Nie taki diabeł straszny... 17.07
 8. PUŁAPKI WŁASNEGO ŻYCIORYSU

  Nie wszystko złoto, co się świeci - 10.07
 9. POLSKI ZWROT KU AZJI

  Iluzja czy konieczność? - 8.07
 10. GRECJA SZACHUJE EUROPĘ

  A może Tsipras chce właśnie Grexitu? - 7.07
 11. A PROPOS...

  ...zaginionego w Karakorum - 27.07
 12. WIATR OD MORZA

  Rocznica i święto - 29.07
 13. LEKTURY DECYDENTA

  Książka o tragedii w Smoleńsku - 20.07
 14. LEWIATAN

  Pracodawcy zadowoleni - 28.07
 15. I CO TERAZ?

  A tak sobie gadamy - 13.07
 16. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Syzyf w Alei Szucha - 20.07
 17. PO PROSTU SZTUKA

  Ewa Chełmecka w Wenecji - 22.07
 18. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Rozmowy z psem - 24.07
 19. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Czwartek, 30.07 – Siła Hollande`a
 20. USTAWA O LOBBINGU

  10 lat zamieszania - 1.07
 21. W OPARACH WIZERUNKU

  Fałsz neofity - 1.07