Established 1999

WIATR OD MORZA

14 styczeń 2021

Słupki

Widok Prezesa Mniejszego I, czyli tow. Kurskiego, oświadczającego, że w czasie świąt i po nich szczytowały słupki oglądalności i poszły „wyże kryszy”, czyli wyżej dachu, jak Rosjanie określają szczyty defraudacji w tym kraju – bezcenne! – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Najpierw sylwester jego marzeń, czyli ostródzka paranoja covidowa. Następnie emisja we wszystkich telewizjach narodowych hitu filmoteki narodowej w postaci filmu o Zenku muzykancie. No i skoki naszych górali, które przyniosły szczytowanie telewizji narodowej. Informując o tym sukcesie on sam, razem z Danusią Holecką, jego pieszczochą, na ekranie telewizora sprawiali wrażanie, jakby dostali orgazmu, mówiąc o wzwodzie słupków oglądalności.

Szczerze gratuluję, Panie Prezesie Mniejszy! Naród widać to kupił!
W obawie o dalsze sukcesy Telewizji Narodowej i pańskiej kariery, proponuję rozglądnąć się za innymi hitowymi programami.

Jak wiadomo, skończyła się 20-letnia małyszomania, kończy stochomania, nie mówiąc o kotomanii. Zenek wróci na Ścianę Wschodnią do remizy czyli skończą się imprezy o maksymalnej oglądalności.

JozwiakAby TVP Narodowa utrzymała się na topie, proponuję zainicjować całoroczny, comiesięczny narodowy konkurs skoków (latem na igielicie) na Wielkiej Skoczni w Zakopanem, dla  działaczy PiS i totalnej opozycji, pod hasłem– „Pokaż jak daleko skoczysz, czyli co potrafisz”! Hasło towarzyszące: „Stanęliśmy nad przepaścią. Teraz zrobimy krok naprzód”!

Do drużyny narodowej proponuję: kapitana – prezesa Jarosława i członków: Sasina, Terleckiego, Gowina, Macierewicza, Horałę, Asta i Ziobro, a z opozycji Budkę, Nitrasa, Neumana, Korwina i Jońskiego… Jeżeli obecnie jeszcze spora część telewidzów bojkotuje Telewizję Narodową, to ręczę, że proponowany Narodowy Konkurs Skoków, będzie bił rekordy oglądalności.

Coś już w tej sprawie się dzieje, bo Pan Prezydent Andrew (czyt. Aendju) wybiera się podobno do Zakopanego na piątkowy turniej skoków. Górale już przygotowali jak kiedyś czerwony dywan, bazuny (takie dudy góralskie) oraz ostrzą ciupagi… Jeśli powita ich słowami „Szczęść Boże”, to zgodnie z tradycją góralską, bo zawsze lubili „dutki”, a obecnie w związku Wielkim Głodem na Podhalu, odpowiedzą: „Daj Boże”….
Do dzieła tow. Kurski! Naród czeka na dalsze szczytowanie Telewizji Narodowej

Sławomir J. Czerniak

PS Felieton dedykuję koledze, ś.p. Jurkowi Jóźwiakowi, twórcy dzieła które widnieje na zdjęciu.

W wydaniu nr 230, styczeń 2021, ISSN 2300-6692 również

 1. DECYDENT POLIGLOTA

  Bardzo pomocne ćwiczenia
 2. DECYDENT GLOBTROTER

  Wzorcowy przewodnik
 3. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Wraca nowe
 4. EWOLUCJA MORALNOŚCI

  Zapiski kłusownika
 5. RELIGIA DECYDENTA

  Unikalny album
 6. A PROPOS...

  ...inauguracji Joe Bidena
 7. POWIEŚĆ DECYDENTA

  Uchodźcy z Prus Wschodnich
 8. WIERSZOWNIA DECYDENTA

  O Jadzi i nie tylko
 9. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Szukamy dalej...
 10. THRILLER DECYDENTA

  Trzy wątki
 11. WIATR OD MORZA

  Słupki
 12. LEKTURY DECYDENTA

  Ostrzeżenie
 13. HISTORIA DECYDENTA

  Wierny uczeń Marszałka
 14. DECYDENT POLIGLOTA

  Po włosku jak Włosi
 15. SZTUKA DECYDENTA

  Utrwalanie małej ojczyzny
 16. PO SĄSIEDZKU

  Uwagi zza płota
 17. OPOWIADANIE DECYDENTA

  Arek
 18. HISTORIA DECYDENTA

  Analiza krucjat
 19. WIATR OD MORZA

  Ciemno wszedzie, głucho wszędzie
 20. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Dystans
 21. EWOLUCJA MORALNOŚCI

  Nowa religia i liniowe postrzeganie czasu