Established 1999

WIATR OD MORZA

3 listopad 2020

Ciemnogrodzka prokreacja

Rządzący, w celu wykorzystywanie władzy do swoich partykularnych interesów, zaskakują suwerena swoimi arbitralnymi propozycjami na temat życia Polaków według  nowej ideologii – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir Jerzy Czerniak

Jest ich ostatnio tak wiele, że skłonię się tylko nad „Ostatnim zajeździe na Polsce”, czyli opinii tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który wydał wyrok na kobiety.

Z lat 80-tych, czyli poprzedniego „stulecia winnych”, wielu z czytaczy Decydenta zapewne pamięta, że powstał wtedy Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego, pod komendą   pisarza Jana Dobraczyńskiego, który skupiał partie sprzyjające ówczesnej władzy oraz organizacje chrześcijańskie typu PAX, ChSS ,PZKS czy inne, kultywujących poglądy nacjonalistyczno–katolickie.

Wymyślano różne kwadratury koła, jak to czyni się obecnie: propagowanie tradycji oręża polskiego, krzewienie pamięci o bitwie np. pod Grunwaldem itp. z chorą wizją  Polski od morza do morza – dzisiaj tzw. Trójmorza.

PRONWtedy Janek Pietrzak – jak był jeszcze normalny – mówił, że komitety w tym czasie nie były od-rodzenia (narodowego), tylko od „pieprzenia” (użył mocniejszego słowa).

Dzisiaj na odwrót, rządzący „pieprząc”, chcą tworzyć „komitety od rodzenia” według  ideologii Kościoła, czyli co Bóg dał, to trzeba rodzić. Jeżeli chodzi o pomoc, to nie ma w praktyce pełnej pomocy rodzinom dotkniętym traumą wychowania dzieci upośledzonych.  A będzie gorzej, bo zapowiada się ograniczenia w badaniach prenatalnych, więc ciąża Polek będzie przypominała rosyjską ruletkę, albo Kinder niespodziankę…

Kuriozum naszym jest to, że jako argument, jak  mantrę, czynniki państwowe podnoszą, że aborcji w Polsce poddawanych jest najwięcej upośledzeń z zespołem Downa. Ostatnio nawet premier w swoim orędziu do narodu po tygodniu milczenia, coś takiego przeczytał, potwierdzając że nie wie co to jest „konflikt serologiczny”.

Panie premierze i niedouczeni rodacy! Tu chodzi o to, że dzieci z tym upośledzeniem rodzą się przez brak elementarnej wiedzy z zakresu genetyki i prokreacji. Już od 1946-47 roku wiadomo, co powoduje w większość przypadków o powstaniu płodów z tym defektem chromosomalnym. Wszystko to dzięki  badaniom z małpką Makkak  Rhezus  z 1939 r. genetycznie blisko spokrewnionej z człowiekiem.

Stopień porażeń jest różny, ale jest! Panie premierze, czy zależy nam aby takich dzieci  rodziło się jak najwięcej, o co Pan zabiega w swoim orędziu? Do chóru tego dołączyli europoseł, kilka posłanek, którzy jako argument mówią, że mają takie dzieci. Wydaje mi się, że chcą przez to usprawiedliwić brak własnej wiedzy na ten temat, w momencie aktu płciowego, mimo wyższego wykształcenia i to niedawno, w czasach kiedy wszystko było jasne. Chyba, że to była chwila nieuwagi, ale to już wasz problem… Na nieszczęście jeszcze najmądrzejszy z tego towarzystwa, marszałek Grodzki powiedział, że… „nie wyobraża sobie Polski bez dzieci z mongolizmem”.

BodySzanowni państwo! Jak na wsi urodzi się ciele z dwoma głowami, to jest to sensacja, a jak dziecko upośledzone, to niewyobrażalna trauma dla rodziców, ich rodzin i w większości przypadków zmarnowane życie.

Chcę zadać wobec tego pytania rządzącym. Czy w oparciu o wiedzę, jaką od prawie  wieku posiadamy, możemy ograniczyć odsetek poczęcia tych dzieci? Oczywiście, jak już z jakichś nieracjonalnych przyczyn się narodzą, to trzeba zająć się nimi instytucjonalnie. Dzisiaj nauka medyczna powoli opanowuje immunoprofilaktykę w tym względzie, ale nie daje pewności na 100%.

Co robić dzisiaj, wobec pełnej wiedzy na temat przyczyn zespołu Downa?

Panie premierze! Nie słuchać jakichś Howzanów i innych oszołomów, fachowców z bożej łaski w tej dziedzinie, u których wiedza genetyczna została zapaskudzona jakąś klauzulą ciemnoty, albo sumienia, czy niewiedzą. Trzeba zabrać takim uprawnienia wykonywania zawodu i głoszenia herezji.

Przede wszystkim zamiast indolencji władz, Kościoła, a także – niestety – części  społeczeństwa, wprowadzić należy:

– powszechną naukę dla ludzi w wieku prokreacyjnym, w tym w szkołach dla młodzieży powyżej 15. roku życia, co to jest czynnik  Rh – Downa, czyli jak Rh (-) kobiety może wpływać na prawdopodobieństwo wystąpienia, zwłaszcza w drugiej i następnych ciążach:  ulotki, programy tv, radio itp. W szkołach niby prowadzone są takie wykłady, ale ich skuteczność mikra.

– w USC, przed zawarciem związku małżeńskiego obligatoryjne szkolenie na ten temat.

– w kościołach, podobnie, w ramach tzw. nauk przedmałżeńskich należy wymóc wprowadzenie nauki na ten temat, przy wykorzystaniu specjalistów;

– wprowadzić, jak za czasów PRL, wpis do dowodu osobistego grupy krwi i Rh, co uzmysłowi Polakom, jaki mają wpływ na materiał genetyczny potomstwa, a ponadto  w razie konieczności transfuzji, aby być szybko zdiagnozowanym.

To, panie premierze, powinno w przyszłości, dzięki mądrej polityce prokreacyjnej państwa, spowodować znaczne zmniejszenie nieszczęść ludzi i oszczędności w kosztach leczniczo-wychowawczych.

Do czasu, dopóki nie będzie świadomości narodu na ten temat, należy zliberalizować  prawo w tym względzie i zezwolić na aborcję, jak w czasach PRL, aby nieświadomym rodzicom zaoszczędzić tragedii.

Sławomir Jerzy Czerniak

 PS Felieton dedykuję kobietom, w tym paniom prezydentowej i premierowej, które według pewnej ideologii, Najwyższy stworzył z męskiego żebra.

W wydaniu nr 228, listopad 2020, ISSN 2300-6692 również

 1. DECYDENT POLIGLOTA

  Biznes po niemiecku
 2. REWOLUCJA MUSI TRWAĆ

  Wiadome i niewiadome
 3. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  W polityce nie ma sentymentów
 4. POEZJA DECYDENTA

  Raz pewien mały trzmiel
 5. RELIGIE DECYDENTA

  Prymas Tysiąclecia
 6. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Tajemnicza Japonka
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Tyrmand nie tyle zły, ile egotyk
 8. 15 SIERPNIA I 1 LISTOPADA

  Polsko-francuskie powiązania
 9. BIDEN - TRUMP

  306 do 232
 10. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Tyskie węglem warzone
 11. EWOLUCJA MORALNOŚCI

  Ku czemu prowadzi ta droga?
 12. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Gangsterzy i policjanci
 13. DECYDENT PIŁKARSKI

  Biały, niebieski, czerwony, żółty
 14. GEOPOLITYKA DECYDENTA

  Historia inna niż wszystkie
 15. EWOLUCJA MORALNOŚCI

  Jaka szkoda
 16. ŻYCZENIA OD DECYDENTÓW

  Józek, trzymaj się!
 17. WIATR OD MORZA

  Ach, te wulgaryzmy
 18. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Czy to koniec świata?
 19. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honorowe wyjście
 20. LEKTURY DECYDENTA

  Herodot wiecznie żywy
 21. AMERYKA, AMERYKA

  Winnetou czy Old Shatterhand
 22. PEACE ONE DAY

  Raport ze świata
 23. HORROR DECYDENTA

  Epidemia innego wirusa
 24. OPOWIADANIE

  Czerwona Obróżka i zielone ludki
 25. POEZJA DECYDENTA

  Do zwierzęcia, z którego zrobiono moją torebkę
 26. WIATR OD MORZA

  Ciemnogrodzka prokreacja
 27. PODRÓŻE DECYDENTA

  Pojechałem na wycieczkę