Established 1999

WIATR OD MORZA

19 sierpień 2020

Zwycięzca bierze wszystko

Jeszcze nie do końca dobrze ostygł prezydent Duda po pyrrusowym zwycięstwie, a natychmiast rozpoczęły się  walki o podział trofeów – pisze Sławomir Jerzy Czerniak.

Sławomir Jerzy Czerniak

Przed wyborami faryzeusze polityczni, specjaliści od interpretacji Pisma Świętego, włączyli się bez ograniczeń do walki o tron, ślubując czystość i uczciwość narodową aż do śmierci. Dzisiaj widać, że okazali się klasycznymi faryzeuszami, ludźmi obłudnymi i fałszywymi kreującymi – jak się okazało na Jasnej Górze zaraz po wyborach – tylko zewnętrzne formy ceremonii, bez wymiaru duchowego.

Pierwszym aktem, który ma zrekompensować trudy pracy dla Dudy (i nie tylko), jest wprowadzenie nowej ustawy z nowymi zasadami wynagrodzeń dla najlepszych spośród nas…

Okazuje się, że zaraz po wyborach, stwierdzono, iż zarobki i dochody najdroższych osób w państwie są rażąco niskie. Żeby nie było draki, kuluarowo zapłodniono kilkanaście posłanek i kilkudziesięciu posłów, łącznie 386 osobników, pomysłem na rzecz przegłosowania tychże podwyżek. Skok na kasę wykonały wszystkie kluby, tłumacząc że nie mają w co się ubrać, a Pani Prezydentowa w ogóle chodzi nie ubrana, bo nie ma jej na żadnej liście płacy, nawet dla bezrobotnych.

19-2020-wyd-cyfr-568x568 (2)Przeglad 350Zaczęły się ataki na przedstawicieli narodu. Niektórzy atakowani, w ramach bolszewickiej samokrytyki, zaczęli nawet sypać popiół na głowę. Senat zaś zaczął kombinować, jak tu zrobić innowacyjne rozwiązanie tego pasztetu, żeby wilki były syte, a owce nakarmione nowym uzasadnieniem i ideologią.

Dlatego mam propozycję. Nie ma co wstrzymywać tej ustawy, a Senat powinien potwierdzić, że propozycje są słuszne w myśl odwiecznego prawa wojennego – zwycięzca bierze wszystko!

W przeszłości niedawnej ostro krytykowano „ruskich”, że gwałcą po wygranej bitwie, a Amerykanie nie. Różnica polegała na tym, że „ruscy” w przeciwieństwie do marines nie mieli czekolady…

Tak więc, bierzcie tą kasę, ale żeby nie zgwałcić narodu, dajcie mu jakieś słodycze na otarcie łez, chociaż to co obiecaliście przed wyborami…

Sławomir Jerzy Czerniak

W wydaniu nr 225, sierpień 2020, ISSN 2300-6692 również

 1. RELIGIE DECYDENTA

  Życie proroka
 2. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Humorystyczna tragedia
 3. HISTORIA DECYDENTA

  Demony kraju-raju
 4. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Wczoraj programuje dzisiaj
 5. WIATR OD MORZA

  Zwycięzca bierze wszystko
 6. HISTORIA DECYDENTA

  Nawała ze Wschodu
 7. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  "Misiek" w Warszawie
 8. GEOGRAFIA DECYDENTA

  Wielka rzeka Chin
 9. POLSKA DECYDENTA

  Tatry i Zakopane
 10. UCIECZKI DECYDENTA

  Droga do wolności
 11. HISTORIA DECYDENTA

  Życiorys bohatera
 12. RELIGIE DECYDENTA

  Historia zagrożeń dla Kościoła
 13. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor jako rytuał i pusty gest
 14. POLITYKA DECYDENTA

  Wojna hybrydowa
 15. WIATR OD MORZA

  Pol Waszem