Established 1999

WIATR OD MORZA

22/11/2019

Nieszczęścia chodzą parami...

Jest to dość stare powiedzenie, które jak się okazuje wyjątkowo pasuje do obecnej polskiej rzeczywistości – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

Z genealogicznego punktu widzenia, pierwszą parą nieszczęść byli Adam i Ewa i gdyby  nie to cholerne jabłko, które podrzucił im tow. prof. Miczurin, nie doszłoby do innych nieszczęść, z których wybrane przytaczam niżej.

Bliźniacy (ang. twins, ros. blizniecy) to też para, która powstała w wyniku ciąży polizygotycznej, często na skutek leczenia bezpłodności. Niejednokrotnie kończy się tzw. zroślactwem. Nie jest więc bliźniactwo normą, ale odbiegającą od niej, oraz przynosi bliźniakom różne problemy życiowe.

W przypadku par homoseksualnych (LGBT), aczkolwiek z reguły są szczęśliwsze niż heteroseksualne, niemniej heteroseksualni sprawiają im wiele nieszczęść i problemów. Wynika to z faktu, iż nie uważają u nich, tak jak u siebie, boskiego stworzenia. Prezentują na ten temat jakieś pseudonaukowe teorie typu „wyższości świąt Bożego Narodzenia, nad świętami Wielkiej Nocy” albo wyższości nadczłowieka, nad człowiekiem, co przerabialiśmy już w Auschwitz.Przypinka

Jeszcze do niedawna, przez cztery lata, mieliśmy sparowany system sprawowania władzy w postaci Sejmu i Senatu, takie polityczne bliźniactwo z nieprzeciętą pępowiną. Negatywne skutki tego „twinsa” są powszechnie znane, więc no comment. Dołączył do tego Urząd Prezydenta, „trzeci bliźniak”, gdy zorientował się, że w maju 2020 r. może nastąpić odcięcie od pępowiny. Sygnałem tym było odseparowanie przez profesjonalną część społeczeństwa bliźniaka – czyli Senatu – który nieoczekiwanie wysunął się na niezależność, jak niegdyś Solidarność. Powstała więc szansa że brat – Sejm – zacznie normalnie funkcjonować, a nie robić z Polski i siebie pośmiewiska.

Dwie wieże, miały być pomnikami na wieki świadczącymi o wyższości pary osób, a stały się przykładem zachłanności, pazerności, ewidentnego przykładu niekompetencji i ostatecznie pośmiewiska. Finalnie stały się nieszczęściem dla Pana Prezesa. Może jedna wieża by przeszła…

Połączenie stanowiska ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym, to już para z kupą nieszczęść dla Polski, także na skalę europejską i światową.Kaczor i gruby

Kolejna para, to Prawo i Sprawiedliwość, to nieszczęścia także idealnie pasujące do powiedzenia. Oglądałem niedawno w normalnej TV film USA pt. „Maczeta zabija” z aktorem Danny Trejo, którego prezydent USA wysyła w misji ekspansji Kosmosu. Że może być różnie w czasie misji, obrazuje dwuznaczne stwierdzenie: „prawo i sprawiedliwość nie zawsze chodzą parami”. U nas jest to już stała procedura.

Jedna para powaliła ostatnio co najmniej połowę narodu ze śmiechu. Pani Pawłowicz i Pan Piotrowicz, to dwa nieszczęścia dla Polski, które zafundował nam Pan Prezes, jako karę za grzech niewiary.

Pan Premier, z uwagi na posiadanie wolnych rezerw w pracy, przyjął stanowisko ministra sportu. Będzie więc siedział na dwóch stolcach. Oby nie spowodował roszad i nieszczęść typu: Lewandowski kapitanem skoczków narciarskich, a Stoch kapitanem futbolistów.

Tak więc, my także na co dzień uważajmy z kim się wiążemy w pary, robimy interesy, a nawet wystawiamy się na widok publiczny, o czym świadczy załączone zdjęcie.

Sławomir Jerzy Czerniak

 

W wydaniu nr 216, listopad 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. WIARA DECYDENTA

  Poszukiwanie Opoki
 2. PIJE KUBA DO JAKUBA

  Za alkohol najwięcej płacą niepijący
 3. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Donald Trump i Chiny
 4. WIATR OD MORZA

  Nieszczęścia chodzą parami...
 5. KRYPTOWALUTA

  Trudne czasy przed bitcoinem
 6. NA ŚWIECIE NIE MA PUSTYCH MIEJSC

  Nowa płyta Małgorzaty Ostrowskiej
 7. STOLICA DECYDENTA

  Lopek wspomina...
 8. MEDIATORY

  Studenci wybrali
 9. LEKTURY DECYDENTA

  Mała osada w Szwecji
 10. Z KRONIKI BYWALCA

  Polska - Litwa przed wojną
 11. ZDROWIE KOBIET

  #OBSERWUJ i nie daj się zaskoczyć!
 12. THRILLER DECYDENTA

  Atak zombies
 13. HISTORIA DECYDENTA

  Dziecko w getcie
 14. RANKING EUROPOLIS

  Gdzie warto żyć młodo
 15. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Dobra, polska intryga
 16. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Koty mają lepiej
 17. RPA JUBILEUSZOWO

  Bezrobocie, korupcja, demonstracje
 18. E-PR W BRANŻY SPOŻYWCZEJ

  Wizerunek z datą ważności
 19. HISTORIA DECYDENTA

  Tajne służby i agenci w sercu Polski
 20. WIATR OD MORZA

  Noc odwagi, nadziei i klęski
 21. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Inny świat
 22. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honorowość postronna