Established 1999

W SIEDZIBIE IMR

10/10/2019

Allergoffem w roztocze

Jak żyć z roztoczami kurzu domowego? Jak osoby uczulone mogą sobie poradzić z tym głównym alergenem środowiskowym w Polsce? O tym mówiliśmy podczas konferencji prasowej w IMR advertising by PR.

Miś już nie uczula, gdyż...

Tym razem dziennikarskie spotkanie rozpoczęliśmy od występu młodego aktora, tuż po krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Michała Pawlika. Stand-up o kurzu domowym był majstersztykiem przekazu informacji, zwięzłości i humoru z zaskakującą puentą. „Kurz… No cóż…”.

Specjalista zdrowia publicznego, prof. dr hab. Bolesław Samoliński, alergolog i otolaryngolog, nie pozostawił wątpliwości: roztocze kurzu domowego otaczały nas zawsze i są wszędobylskie. Ale można sobie z nimi poradzić, co jest dobrą wiadomością dla alergików. Stąd hasło naszej kampanii: „Dom bez alergenów – ulga dla skóry – z preparatami Allergoff”.

Właścicielem marki Allergoff jest polska (ale o zasięgu międzynarodowym), rodzinna, innowacyjna spółka ICB Pharma, założona przez chemika prof. Wojciecha Świętosławskiego, dwukrotnie nominowanego do Nagrody Nobla, pradziadka obecnych właścicieli firmy. ICB Pharma oferuje oryginalne rozwiązania chemiczne i biologiczne, oparte na zaawansowanych technologiach, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia ludzi i zwierząt, higienie sanitarnej oraz w rolnictwie i ogrodnictwie. Wykazują też minimalizację niekorzystnego oddziaływania na środowisko.

Prof. dr hab. Bolesław Samoliński demaskuje wszelkie alergie

Prof. dr hab. Bolesław Samoliński demaskuje wszelkie alergie

Skuteczność interwencji profilaktycznej z użyciem preparatu Allergoff badali naukowcy i lekarze w mieszkaniach pacjentów uczulonych na alergeny kurzu domowego.

„Preparat Allergoff spray zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek stopniowo uwalniających benzoesan benzylu wykazując działanie roztoczobójcze oraz powoduje neutralizację konkretnych alergenów. Wiąże drobiny kurzu, co powoduje obniżenie ryzyka inhalacji alergenów obecnych we wdychanym powietrzu. Neutralizuje alergeny główne roztoczy kurzu domowego przez 6 miesięcy. Zmniejsza konieczność stosowania leków przeciwalergicznych. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny” – mówił prof. Bolesław Samoliński.

Preparaty Allergoff pomagają nie tylko osobom uczulonym na alergeny inhalacyjne (nieżyt nosa i spojówek), ale również chorującym na astmę.

Stand-up Michała Pawlika

Stand-up Michała Pawlika

W skład rodziny uzupełniających się preparatów marki Allergoff wchodzą: neutralizator alergenów kurzu domowego w sprayu, dodatek do prania w niskich temperaturach, barierowa emulsja i oliwka do kąpieli leczniczych oraz powlekająco barierowy krem do ciała.

„Linia produktów Allergoff atopy przeznaczona jest dla dzieci, osób z AZS, z łuszczycą, z różnymi dermatozami, o skórze suchej i wrażliwej oraz dla osób starszych. Nie zawierają produktów ropopochodnych, parafiny, oleju mineralnego, wazeliny” – wyjaśniała Anna Gawron – dyrektor ICB Pharma Health Care.

Wszystkie preparaty wchodzące w skład linii Allergoff atopy uzyskują bardzo pozytywne opinie rodziców dzieci i osób dorosłych, którzy wskazują na ich „dobroczynny wpływ na skórę”.

Monika Iskandar w towarzystwie przedstawicieli ICB Pharma

Monika Iskandar w towarzystwie przedstawicieli ICB Pharma

Agnieszka Czak, specjalistka ds. marketingu ICB Pharma, przywołała kilka przykładów takich opinii, wyrażonych m.in. w jedynym blogu o alergii „Urok życia alergika”: bardzo dobry skład wyrobów, brak uczucia napięcia skóry po kąpieli, odczuwalne zmniejszenia uczucia świądu skóry, widoczna poprawa stanu i wyglądu skóry, poprawa w gojeniu się pęknięć skóry oraz przyjemny i neutralny zapach.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, iż konferencję sprawnie prowadził aktor Patryk Bartoszewski.

Różnorodne potrawy przygotowała Monika Iskandar, dyrektor zarządzająca IMR advertising by PR, a głównym ich bazą były makarony firmy Arc-Pol z Czańca.

W wydaniu nr 215, październik 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. MUZYKA DECYDENTA

  Wirtuoz
 2. HISTORIA DECYDENTA

  Władca
 3. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Atomowa tajemnica
 4. CHILIJSKI KOCIOŁ

  Wrzenie narastało latami
 5. HISTORIA DECYDENTA

  Polacy a Żydzi
 6. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Mocny sojusz?
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Internet rajem dla wywiadu
 8. WIATR OD MORZA

  Krajobraz po bitwie
 9. ZDROWIE DECYDENTA

  Allergoff na roztocze
 10. BREXIT W IZBIE GMIN

  Funt zareaguje gwałtownie
 11. DECYDENT GLOBTROTER

  Jedziemy do Stambułu
 12. MUZYKA DECYDENTA

  Muniek wraca solo
 13. REPORTAŻ DECYDENTA

  U somalijskich piratów
 14. WRACAĆ - NIE WRACAĆ?

  Dylemat Polaków breksitowych
 15. KU PRZESTRODZE

  Historia lubi się powtarzać
 16. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Trump na Twitterze
 17. NIECHCIANI NOBLIŚCI

  Miłosz, Wałęsa, Tokarczuk
 18. DECYDENT POLIGLOTA

  Mówimy po angielsku bez błędów
 19. W SIEDZIBIE IMR

  Allergoffem w roztocze
 20. LEKTURY DECYDENTA

  Dobry, polski kryminał
 21. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Spojrzenie na socjalizm
 22. LEKTURY DECYDENTA

  Bolesny temat
 23. WIATR OD MORZA

  Trzynastego
 24. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honorowość a spolegliwość
 25. THRILLER DECYDENTA

  Zaskakujące zakończenie