Established 1999

SHERLOCK HOLMES WRACA

2 lipiec 2021

Za sprawą Anthony`ego Horowitza

Storytel i The Conan Doyle Estate podpisują umowę o współpracy – bestsellerowy autor Anthony Horowitz stworzy nowe przygody Sherlocka Holmesa w ramach Storytel Original.

Sherlock Holmes jest gotów na nową, niezwykłą przygodę, tym razem w historii pisanej specjalnie z myślą o audio. Dzięki umowie z The Conan Doyle Estate Storytel zyskał przywilej wykreowania nowych fabuł z najsłynniejszym detektywem w historii. Nad nowymi przygodami Holmesa pracować będzie zespół pisarzy i pisarek pod kreatywnym przewodnictwem nagradzanego pisarza i scenarzysty, Anthony’ego Horowitz.

„Zainteresowanie The Conan Doyle Estate naszym projektem nadania dziedzictwu Sherlocka Holmesa nowego wymiaru to dla Storytel spełnienie marzeń. Podobnie zaangażowanie Anthony’ego Horowitza, który nie tylko ma niezwykły talent do tworzenia wciągających i zaskakujących historii książkowych i telewizyjnych, ale także zagłębił już się w świat Sherlocka Holmesa w powieściach „Dom jedwabny” i „Moriarty”. Jestem przekonany, że Anthony to wymarzony lider kreatywny naszego projektu” – powiedział Rickard Henley, Head of Global Direct Publishing w Storytel.

Anthony Horowitz to jeden z najbardziej wszechstronnych i płodnych autorów w Wielkiej Brytanii, odnoszący sukcesy na wielu polach. Jego seria książek o Alexie Riderze rozeszła się w około 20 milionach egzemplarzy na całym świecie, a wśród jej zasług jest przekonanie młodego pokolenia do czytania.

Na dorobek Anthony’ego składa się ponad 40 książek, w tym nowe fabuły z Sherlockiem Holmesem i Jamesem Bondem, a także nagradzane seriale telewizyjne, jak „Morderstwa w Midsomer” i „Detektyw Foyle”. Jego bestsellerowa powieść „Magpie Murders” wkrótce trafi na ekrany. W sierpniu do sprzedaży trafi natomiast „A Line to Kill”, będące trzecim tomem serii „A Hawthorne and Horowitz Mystery”, których w sprawy śledztw dotyczących morderstw zaangażowany jest… sam Anthony Horowitz.

Dom Jedwabny 350Umowa podpisana przez Storytel z agentem Horowitza, Jonathanem Lloydem z Curtis Brown, dotyczy kierowania przez pisarza i scenarzystę pracami kreatywnymi nad trzema zupełnie nowymi historiami o Sherlocku Holmesie. Współpraca z The Conan Doyle Estate gwarantuje natomiast Horowitzowi dostęp do szerokiej wiedzy i ekspertów w zakresie dziedzictwa sir Arthura Conana Doyle’a.

„Gdy dorastaliśmy, wciąż przypominano nam o niezwykłej pasji mojego stryja Arthura do opowiadania historii swoim dzieciom, tak jak jego matka opowiadała mu. Z tej miłości do historii narodziły się wykreowane przez niego postacie i fabuły, które zyskały rozgłos na całym świecie. Naszą misją, jako spadkobierców sir Arthura, jest rozbudowa wykreowanych przez niego światów i ich rozwój daleko poza oryginalne historie. Niezwykle cieszy nas współpraca ze Storytel i Anthonym Horowitzem przy projekcie skrojonym specjalnie pod audio, co nada światu Sherlocka zupełnie nowymi wymiar” – powiedział Richard Doyle z The Conan Doyle Estate.

Anthony Horowitz powiedział:

„The historie pokażą Sherlocka Holmesa z zupełnie nowej perspektywy, a choć pozostaną wierne duchowi książek – które kocham – rozwiną opowieści i wizję Conana Doyle’a na wiele nieoczekiwanych sposobów. Cieszę się na współpracę ze Storytel, które dociera do mnóstwa odbiorców na całym świecie. Dla mnie ten projekt to przygoda sama w sobie.”

Seria fabuł z Sherlockiem Holmesem zostanie napisana przez zespół autorów i autorek pod kreatywnym przewodnictwem Anthony’ego Horowitza i Søren Vestergaard, który w Storytel pełni rolę producenta wykonawczego. Premiera historii audio zaplanowana jest na wszystkich rynkach Storytel, począwszy od wiosny 2022 roku.

Trwają rozmowy z partnerami wydawniczymi oraz negocjacje dotyczące adaptacji filmowych i telewizyjnych.

Storytel jest jednym ze światowych liderów rynku subskrypcji audiobooków i ebooków w formie streamingu. Oferuje słuchaczom i słuchaczkom katalog ponad 500 000 tytułów w skali globalnej. Nasza wizja to uczynienia świata bardziej empatycznym i kreatywnym poprzez historie, które mogą cieszyć każdego, kiedy i gdzie tego chcemy. Storytel na rynku streamingu działa pod markami Storytel i Mofibo. Działalnośc Storytel na rynku wydawniczym odbywa się pod markami wydawcy audiobooków StorySide oraz uzanych wydawców książkowych z krajów nordyckich, jak Norstedts, People’s i Gummerus. Storytel działa na 25 rynkach na całym świecie, a centrala firmy znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji.

(materiały prasowe Storytel Polska)

W wydaniu nr 236, lipiec 2021, ISSN 2300-6692 również

 1. DECYDENT SPRZEDAJE

  Biurka i szafy
 2. LEKTURY DECYDENTA

  Ustawa 447 - zagrożenie
 3. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Sąsiedzi i sojusznicy
 4. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Arystokrata polskiej rozrywki
 5. RELIGIA DECYDENTA

  To może być ostatni papież Zachodu
 6. LEKTURY DECYDENTA

  Trudne lata
 7. WIATR OD MORZA

  Wyciskacz łez i nie tylko
 8. WIERSZOWNIA DECYDENTA

  Cnoty za płoty
 9. THRILLER DECYDENTA

  Intryga i miłość
 10. ALBA LACH HERITAGE

  Mistrz Ignacy Tłoczyński
 11. LEKTURY DECYDENTA

  Co nas czeka?
 12. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Niepodłączony telefon
 13. DECYDENT GLOBTROTER

  Dwa piękne i bogate kraje
 14. GÓRALKI NA WAKACJACH

  Pyszna radość
 15. WIATR OD MORZA

  Drugi potop szwedzki
 16. SHERLOCK HOLMES WRACA

  Za sprawą Anthony`ego Horowitza