Established 1999

HISTORIA DECYDENTA

23 październik 2019

Polacy a Żydzi

Jest to smutna książka. O wrogości Żydów do Polski i Polaków, do tej Polski, w której starozakonni, po wydaleniu z Europy Zachodniej, żyli przez stulecia dostatnio i bezpiecznie.

Autor szuka źródeł tej wrogości, a także ujawnia prawdę o żydowskich zbrodniarzach wojennych, którzy byli „gorsi niż Niemcy”. Pisze o współżyciu Polaków z Żydami w Galicji, wskazuje na świetną organizację wspólnoty żydowskiej generalnie, pisze o sekularyzacji religijnych wspólnot żydowskich, o początkach ruchu syjonistycznego, o regułach funkcjonowania bogatej społeczności Żydów amerykańskich, oblicza, że w latach 20. ubiegłego stulecia 13 procent ludności Polski stanowili Żydzi.

Wrogi stosunek Żydów do Polaków ukształtował się w czasach rozbiorowych, kiedy na ziemiach polskich władzę sprawowali zaborcy, nie Polacy; wówczas Żydzi z wiernością traktowali właśnie ich, ciemiężców, a za ciemiężców uznali dotychczasowych dobroczyńców, Polaków. Sami natomiast pielęgnowali w tym czasie najlepszą wiedzę medyczną i finansową, jaką przejęli od Sumerów, Chaldejczyków i Babilończyków, znając świetnie znaczenie pieniądza.

Księgi Tory uznawały podwójną moralność: prawość i sprawiedliwość należy stosować jedynie wobec Żydów, a obojętność, a nawet wrogość wobec ludzi, nienależących do żydowskiej społeczności. Autor przypomina, że po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku społeczność żydowska domagała się uzyskania autonomii politycznej i terytorialnej, a Żydzi podsycali antypolskie sentymenty nie tylko wśród własnej społeczności w Polsce, by zwiększyć napływ wykształconych w naszym kraju młodych Żydów do Palestyny, ale i nastawiały wrogo do niepodległej Polski, np. władze w Niemczech.

Na uwagę zasługuje też przypomniana w książce decyzja Józefa Piłsudskiego, by nadać polskie obywatelstwo 600-tysięcznej emigracji Żydów z bolszewickiej Rosji. A Żydzi byli nieustannie wrogo nastawieni do niepodległej Polski, podobnie jak i tzw. międzynarodowe komisje śledcze, kierowane zresztą przez Żydów. Do dzisiaj, wiele raportów żydowskich zawiera „wzięte z sufitu” i niepoparte żadnymi źródłami, nieprzychylne dla Polski informacje.

Wreszcie wojna i okupacja niemiecka. Przy okazji autor przypomina przewrotny charakter działalności oraz intencji naszych „gwarantów”.

Autor podaje bardzo interesujące informacje: kierownictwa organizacji żydowskich dążyły do pogłębienia separacji Żydów od Polaków, a działania międzynarodowych organizacji żydowskich zmierzały do uśpienia czujności wobec intencji Niemców, którzy mieli świetną orientację w dziedzinie naszych mniejszości narodowych i prawie natychmiast po inwazji przyznały Żydom upragnioną autonomię, w postaci gett i utworzenia Judenratów czyli Rad Żydowskich, które potem „autonomicznie” decydowały, kogo wysłać do obozu koncentracyjnego.

Autor pisze, jak Żydzi rozgrzeszali po wojnie Judenraty. Wiele też pisze o eksterminacji Żydów przez Niemców na ziemiach polskich, o pomocy Polskiego Podziemia, udzielanej Żydom oraz o obojętności aliantów i światowych organizacji żydowskich, w tym organizacji syjonistycznych, na gehennę polskich Żydów. Wiele pisze o działalności Eichmanna na Węgrzech oraz o blokowaniu przez „cywilizowanych” Anglików Żydom wjazdu do Palestyny.

Wreszcie, opis Powstania w Gettcie Warszawskim, rozdźwięki w gronie bojowników i spory bojowników z Armią Krajową o nieuzasadnione dostawy oraz o odsiecz dla walczącego getta. Zresztą, autor ujawnia opinię o skali powstania, która według niego, nie była imponująca, podobnie jak i Żydowska Organizacja Bojowa. Przez całą relację ciągnie się pytanie: „Kto rzeczywiście tam walczył?” Według autora, te właśnie spory z AK stały u podłoża bezwzględnej nienawiści, jaką we wczesnych latach PRL żywili wobec akowców żydowscy funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa.

Autor konkluduje, że w polskim społeczeństwie jest niewielka wiedza o polskich Żydach i wyjaśnia, że to z powodu usunięcia przez tzw. żydokomunę wiedzy o życiu i działalności tych ludzi w Polsce. Ta książka wiele wyjaśnia i dlatego jest godna uważnego przestudiowania.

                                                                                              Jacek Potocki

Roman Kafel. „Spotwarzona przeszłość, czyli o żydowskich zbrodniarzach wojennych”. Wydawnictwo „Wektory”, Wrocław 2019

W wydaniu nr 215, październik 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. MUZYKA DECYDENTA

  Wirtuoz
 2. HISTORIA DECYDENTA

  Władca
 3. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Atomowa tajemnica
 4. CHILIJSKI KOCIOŁ

  Wrzenie narastało latami
 5. HISTORIA DECYDENTA

  Polacy a Żydzi
 6. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Mocny sojusz?
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Internet rajem dla wywiadu
 8. WIATR OD MORZA

  Krajobraz po bitwie
 9. ZDROWIE DECYDENTA

  Allergoff na roztocze
 10. BREXIT W IZBIE GMIN

  Funt zareaguje gwałtownie
 11. DECYDENT GLOBTROTER

  Jedziemy do Stambułu
 12. MUZYKA DECYDENTA

  Muniek wraca solo
 13. REPORTAŻ DECYDENTA

  U somalijskich piratów
 14. WRACAĆ - NIE WRACAĆ?

  Dylemat Polaków breksitowych
 15. KU PRZESTRODZE

  Historia lubi się powtarzać
 16. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Trump na Twitterze
 17. NIECHCIANI NOBLIŚCI

  Miłosz, Wałęsa, Tokarczuk
 18. DECYDENT POLIGLOTA

  Mówimy po angielsku bez błędów
 19. W SIEDZIBIE IMR

  Allergoffem w roztocze
 20. LEKTURY DECYDENTA

  Dobry, polski kryminał
 21. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Spojrzenie na socjalizm
 22. LEKTURY DECYDENTA

  Bolesny temat
 23. WIATR OD MORZA

  Trzynastego
 24. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honorowość a spolegliwość
 25. THRILLER DECYDENTA

  Zaskakujące zakończenie