Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

18/04/2017

Zacznijmy od początku

Podręcznik ten obejmuje kurs języka rosyjskiego dla ludzi biznesu, również dla tych, którzy tego języka jeszcze nie znają i składa się ze 120 jednostek lekcyjnych.

Dotyczą one 10 praktycznych tematów z codziennego życia i z działalności firmy takich, jak przedstawianie się, pierwsze spotkanie z partnerem, struktura organizacyjna firmy, rozmowa przez telefon, dzień pracy, działalność firmy, charakterystyka produktu, korespondencja służbowa, podróż służbowa czy czas po pracy.

Obok bardzo użytecznych dialogów i sekcji, zatytułowanych „Komunikacja językowa”, które pomagają w opanowaniu konstrukcji mówionych, każda część zawiera zestawy gramatyczne pod nazwą „Mikrotematy” z odmianą poszczególnych części mowy, głównie z zakresu biznesu, a także diagramy, ułatwiające naukę i zapamiętanie konkretnych fraz, używanych np. przy przedstawianiu osób trzecich czy udzielaniu odpowiedzi na pytania.

Pomocne w nauce, a potem w kontaktach z Rosjanami będą krótkie informacje, dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach.

Poszczególne segmenty podręcznika ilustrowane są dość śmiesznymi, ale bardzo trafionymi rysunkami. Każdą część tematyczną kończy odpowiednie słownictwo.

Dwukrotnie w książce pojawiają się tzw. zajęcia kontrolne, obejmujące powtórzenie dwóch grup lekcji (1-5 i 6-10), zarówno w zakresie mówienia, jak i pisania.

Rosyjski plyta 300Cennym dodatkiem do podręcznika jest płyta CD z wzorcowymi dialogami, nowym słownictwem oraz z właściwą wymową rosyjską i melodyką języka rosyjskiego.

Książka jest bardzo przydatną pomocą w nauce języka rosyjskiego, pozornie dla Polaków łatwego, lecz w rzeczywistości wymagającego od uczących się dość systematycznej i dobrze ukierunkowanej pracy.

Jacek Potocki

Larysa Fast, Magdalena Zwolińska „Biznesmeni mówią po rosyjsku, dla początkujących. Русскиц язык в деловой среде, начальный уровень”. Wydawnictwo „Poltext”, Warszawa

W wydaniu nr 185, kwiecień 2017, ISSN 2300-6692 również

 1. Z KRONIKI BYWALCA

  Maski Beaty Przedpełskiej
 2. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Dar jasnowidzenia
 3. DECYDENT POLIGLOTA

  Rumuński nie gryzie
 4. PO PROSTU SZTUKA

  Eva kusi pod ziemią
 5. LEKTURY DECYDENTA

  A jego liczba 444...
 6. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Co dalej z tą Koreą?
 7. WIATR OD MORZA

  Telewizja...
 8. KOREA STRASZY, USA BOMBARDUJĄ, ROSJA OSTRZEGA

  A złoto ciągle w górę
 9. DECYDENT POLIGLOTA

  Zacznijmy od początku
 10. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Rzymski dzień
 11. INVENTOR ZAPRASZA

  Polskie wynalazki w Moskwie
 12. DECYDENT POLIGLOTA

  Angielska gramatyka znakomitego Szkutnika
 13. LEKTURY DECYDENTA

  Królowa - symbol
 14. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Powtórka z Wołynia
 15. DECYDENT POLIGLOTA

  Język rosyjski wraca
 16. W OPARACH WIZERUNKU

  Odwracanie pojęć
 17. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Błąd zaniechania
 18. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  "Gwiezdne wojny" i wszystko inne
 19. WIATR OD MORZA

  Z kraju i ze świata
 20. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Prima Aprilis