Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

13/05/2020

Gramatyka bez tajemnic

Jest to pierwsza z sześciu książek kursu języka angielskiego dotycząca zagadnień gramatycznych, obejmujących sześć poziomów zaawansowania.

Zawiera ona 35 tematów z ćwiczeniami i objaśnieniami reguł gramatyki języka angielskiego. Każdy temat podaje ważną wiadomość językową, związaną z poprzednim i następnym zagadnieniem. Poszczególne rozdziały zawierają 34 zdania w języku polskim, dotyczące określonego zagadnienia (np. przydatne zwroty czy użycie określonych części mowy). Czytelnik powinien przetłumaczyć podane zdania i sprawdzić swoje tłumaczenia z tekstami podanymi w książce. Ważną rolę odgrywają, zaznaczone w ramkach, wskazówki w języku polskim.

Książka została uzupełniona nagraniami na załączonej płycie CD, dzięki której można opanować i zapamiętać właściwą wymowę podanych zagadnień. Czytelnik powinien nie tylko sprawdzić poprawność swoich tłumaczeń i porównać je z wersją angielską.

Ten kurs gramatyczny pomoże usystematyzować wiedzę nie tylko o gramatyce języka angielskiego, ale może on być używany jako narzędzie uzupełniające, w podejmowanej samodzielnie, nauce tego ważnego języka.

Książka zawiera pod koniec kursu powtórzenie, składające się z 68 zdań, obejmujących  cały materiał gramatyczny w niej przekazany. Kończy się testem, zawierającym 92 zdania (z kluczem) oraz tzw. glosariuszem, pomagającym czytelnikom zapamiętać znaczenie i pisownię angielskich słów.

Bardzo pomocna książka, która nie tylko ułatwi czytelnikom naukę języka angielskiego, ale i przekona ich o tym, że gramatyka nie jest ani nudna, ani trudna.

                                                                                              Jacek Potocki

Magdalena Filak, Filip Radej. „Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka”. Cz.1. Wydawnictwo „Preston Publishing”. Warszawa 2020

W wydaniu nr 222, maj 2020, ISSN 2300-6692 również

 1. HISTORIA DECYDENTA

  Arystokracja popierała Hitlera
 2. HISTORIA DECYDENTA

  Polska za Gomułki
 3. KSIĘGARNIA DECYDENTA

  Wyłącznie interesujące tytuły
 4. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Amerykanie w Niemczech i w Japonii
 5. HISTORIA DECYDENTA

  Niemcy wobec Polski
 6. GEOPOLITYKA DECYDENTA

  Przebudzanie u Kimów
 7. HISTORIA DECYDENTA

  Żołnierz wyklęty
 8. POLITYKA DECYDENTA

  Demokracja w Polsce
 9. DECYDENT POLIGLOTA

  Gramatyka bez tajemnic
 10. 30 LAT MILKPOL S.A.

  Czarnocin - kraina mlekiem płynąca
 11. KOBIETY DECYDENTA

  Powieść, zgodna ze schematem
 12. WIATR OD MORZA

  Wybór czy dobór?
 13. DZIECKO DECYDENTA

  Zdrowe jak rydz
 14. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Rozbrat honoru z polityką
 15. SMAKI DECYDENTA

  Jemy dobrze, po polsku