Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

14/02/2020

Rozumiem, co mówię

Książka jest oparta na metodzie nauki języka obcego, stosowanej przez renomowaną firmę Berlitz, a jej autorkami są doświadczone tłumaczki tego języka.

Opanowanie zawartości książki nie gwarantuje wprawdzie biegłości w zakresie znajomości języka niemieckiego, ale zapewni samodzielne opanowanie jego podstaw: będzie można wiele powiedzieć i wiele zrozumieć, zwłaszcza po wysłuchaniu załączonej płyty CD.

W książce zawarte zostały podstawy gramatyki i wymowy niemieckiej. Książka została podzielona na cztery części: Na dobry początek, Niemiecki w akcji, Niemiecki w podróży i Dekalogi.

„Na dobry początek” to podstawy wymowy, popularne zwroty, niezbędna gramatyka, przywitanie się i przedstawienie się. „Niemiecki w akcji” to pogłębienie informacji o sobie i o swojej rodzinie, tzw. „tematy marynistyczne” czyli rozmowa o pogodzie, wizyta w restauracji i robienie wszelkich zakupów, określanie czasu, wyjście na miasto, formy odpoczynku, wysyłanie listów i rozmowy telefoniczne, posługiwanie się komputerem i faksem. „Niemiecki w podróży” obejmuje podróżowanie różnymi środkami lokomocji, kino i teatr, załatwianie spraw w biurze podróży i w hotelu, wymianę pieniędzy i nagłe wypadki, czyli szpital, apteka i policja. Wreszcie „Dekalogi” to rady, jak się efektywnie i szybko nauczyć języka niemieckiego, jakich zwrotów nie należy używać, a jakich się używa najczęściej oraz lista świąt w Niemczech.

Każdy z rozdziałów zawiera zrozumiałe wyjaśnienia gramatyczne i składniowe, a także fonetykę wypowiedzi. Ważnymi elementami książki są wykazy czasowników regularnych i nieregularnych oraz lista ścieżek płyty CD. Czytelnik będzie miał okazję od razu sprawdzić swe umiejętności językowe rozwiązując testy, zatytułowane „Gierki językowe”.

Jest to kurs podstawowy języka niemieckiego. Czytelnik może sięgać do jego różnych części, bez określonego porządku. Warto, by opanował „Słówka do zapamiętania”, znajdujące się  w wydzielonych częściach podręcznika.

Bardzo wartościowa i pomocna książka.

                                                                                              Jacek Potocki

Dr Paulina Christensen, Anne Fox. „Niemiecki dla bystrzaków. Kurs dla początkujących”. Tłum. Anna i Miłosz Urban. Wydawnictwo „Septem” (”Helion”), Gliwice

W wydaniu nr 219, luty 2020, ISSN 2300-6692 również

 1. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Bądź uczciwy!
 2. KOBIETY DECYDENTA

  Polka Renesansu
 3. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Koronawirus
 4. POLITYKA DECYDENTA

  Pan M.
 5. KULTURALNE CO NIE CO

  Oscar w "Halce"
 6. DECYDENT POLIGLOTA

  Rozumiem, co mówię
 7. MEDIA DECYDENTA

  TVP od środka
 8. POLITYKA DECYDENTA

  Kapitalizm v. socjalizm
 9. CZEGO UCZĄ NAS FINOWIE

  Nie szukajcie przyjaciół daleko, a wrogów blisko
 10. NIE LĘKAJCIE SIĘ!

  Trejugolnik
 11. POLITYKA DECYDENTA

  USA-Chiny na początku XX wieku
 12. KONTROLA BIZNESOWA

  Gwarancją bezpieczeństwa podatnika
 13. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor - przeżytkiem?
 14. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Dwa morderstwa