Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

08/04/2019

Wyniki same przyjdą

Książka jest efektem pracy wybitnych specjalistów w dziedzinie edukacji w ogóle i nauczania języka angielskiego w szczególności.

Na pewno czytelnik dobrze opanuje znajomość tego języka w stopniu podstawowym, ale może i również w stopniu wyższym. Obok informacji takich jak, przypomnienie dotychczasowej znajomości języka, w książce już od samego początku znaleźć można liczne odsyłacze do prawidłowej wymowy angielskiej, która jest zawarta w plikach na stronie internetowej, a którą prezentują rodowici mówcy, a także podstaw gramatyki; autorzy przedstawili słownictwo i dialogi, dotyczące różnych dziedzin: zawieranie znajomości, zakupy, stołowanie się w domu i na mieście, imprezy wyjściowe, zainteresowania i czas wolny, rozmowy telefoniczne, czas wolny i praca, operacje pieniężne, noclegi, podróże, nagłe wypadki.

Każda część została opracowana według skutecznego schematu: dobry początek czyli przypomnienie podstaw danej tematyki, a więc, co już na przedstawiany temat wiemy i co umiemy powiedzieć prostymi słowami, nierzadko temat jest uzupełniony dowcipami i anegdotami. Każda część jest zakończona „Grami i zabawami” czyli zwykłym testem, który ma pomóc w zrozumieniu i w zapamiętaniu słów i zwrotów, a w środku rozdziału znajdują się w ramkach na czarnych polach zaznaczone „Słówka do zapamiętania”. Wszystkie teksty angielskie są tłumaczone na język polski.

Autorzy zachęcają uczniów-czytelników do wyjścia z domu i do mówienia po angielsku „w działaniu”. Na początku nasz angielski może być nieco chromy, ale przecież „praktyka prowadzi do doskonałości”, więc nie należy zasklepiać się jedynie podczas ślęczenia nad podręcznikiem. Trzeba mówić!!!

W oswojeniu się z językiem bez wątpienia pomogą informacje o różnych aspektach życia na Wyspach: nazwy instytucji i działań są w języku angielskim. Poza tym, autorzy radzą i podpowiadają, jak się czytelnik powinien zachować, by nie uprzedzić do siebie tuziemców.

Czytelnik dowie się z książki, jak czytać gazety i czasopisma po angielsku, jak wypełniać formularze, jak pisać listy.

Wreszcie dekalogi czyli rady, zawierające sposoby na szybką naukę języka angielskiego, ulubione wyrażenia Anglików, czy enumeracja dni wolnych w Anglii, o których warto pamiętać. Książkę uzupełniają tzw. czasowniki złożone, czasowniki nieregularne oraz najpopularniejsze czasowniki, używane w języku angielskim.

Znakomita i bardzo ciekawa metodycznie książka do skutecznej nauki języka angielskiego.

                                                                                              Jacek Potocki

Gavin Dudeney, Nicky Hockly. „Angielski dla bystrzaków.” Tłum.: Katarzyna Rojek. Wydawnictwo „Septem”/”Helion” Katowice 2017

W wydaniu nr 209, kwiecień 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. KICK THE TICK

  Sposób na kleszcze
 2. WSPÓLNE CZYTANIE

  Pierwsze lektury
 3. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Poeta niepokorny
 4. LEKTURY DECYDENTA

  Zapiski dyplomaty
 5. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Tragiczny koniec marszałka
 6. LEKTURY DECYDENTA

  Żydzi w hitlerowskiej armii i flocie
 7. WIATR OD MORZA

  Szwedzi trzymają się dobrze
 8. Z KRONIKI BYWALCA

  Azerbejdżan - 10 milionów obywateli
 9. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Co zagraża Ameryce?
 10. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Nikt nic nie wie
 11. OBRAZ WENEZUELI DZIŚ

  Ukradzione 350 mld dolarów
 12. DECYDENT POLIGLOTA

  Wyniki same przyjdą
 13. LEKTURY DECYDENTA

  Terroryzm i dyplomacja
 14. WIATR OD MORZA

  Deputaty i inne dochody
 15. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor jako pułapka
 16. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Likwidatorzy Unii Europejskiej
 17. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Taniec do upadłego