Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

17 grudzień 2018

Łatwy angielski

Łatwość nauki wynika z przyjętej przez autorów interesującego schematu książki: najpierw czytelnik zapoznaje się z dialogami prowadzonych przez bohaterów książki, następnie robi ćwiczenia, bazujące na tych dialogach.

Dialogi są prowadzone po angielsku, a po prawej ich stronie znajduje się tłumaczenie. Angielska partia ma swoją wersję audio na stronie internetowej wydawnictwa, a czytelnik-uczeń może jej wysłuchać, pobierając bezpłatnie plik, po wpisaniu podanego w książce kodu.

Jest kilka schematów niezbyt trudnych ćwiczeń: uzupełnianie brakujących słów w zdaniu, układanie zdań z podanych, ale rozsypanych w dowolnym porządku, wyrazów, dopasowanie do siebie dwóch części zdań i wreszcie, identyfikacja angielskich wyrazów. Wyższy stopień wtajemniczenia obejmuje układanie w ćwiczeniu zdań według określonego wzoru czy uzupełnienie dialogu.

Dialogi obejmują różne sytuacje życiowe, począwszy od rozmów w domu, poprzez posiłki, po wymianę zdań w pracy. Sporo miejsca poświęcono ochronie zdrowia, leczeniu i rozmów z personelem medycznym.

Interesujące są krótkie, ale bardzo przydatne informacje o różnych aspektach życia na Wyspach Brytyjskich; te już są po polsku, począwszy od historii i geografii Anglii, poprzez organizację codziennego życia w Anglii, nieco odmienną od tej w Polsce.

I tak jest przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, od rana do wieczora. Po przestudiowaniu tej książki polski czytelnik ma gwarancję poznania języka w podstawowym zakresie, bez specjalnego wysiłku i bez konieczności uczenia się gramatyki czy zasad składni angielskiej.

                                                                                              Jacek Potocki

Anna Walewska, Agnieszka Drummer, Agnieszka Sochal, Przemysław Wolski. „Angielski od rana do wieczora”. Wydawnictwo „Poltext”. Warszawa 2018

W wydaniu nr 205, grudzień 2018, ISSN 2300-6692 również

 1. WSPÓLNE CZYTANIE

  Odmłodzona Baba Jaga
 2. WIATR OD MORZA

  Wesołych Świąt, ale czy Nowego Roku?
 3. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Synu, mów mi wujku
 4. DECYDENT POLIGLOTA

  Łatwy angielski
 5. LEKTURY DECYDENTA

  Państwo a gospodarka
 6. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Samotnia w kanadyjskim lesie
 7. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Pani Ambasador
 8. WIATR OD MORZA

  Ewa, czyli moja historia świata
 9. DECYDENT POLIGLOTA

  Przydatne rozmówki
 10. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor jako poręczenie
 11. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Nieodrobione lekcje z nieodległej historii