Established 1999

WIATR OD MORZA

5 września 2019

Elbląskie nawiedzenie

I stało się! Wreszcie! 4 września Elbląg nawiedził z wyborczą pielgrzymką Jarosław Kaczyński – pisze Sławomir J. Czerniak.

Sławomir J. Czerniak

„Tsunamistyczna” kariera polityczna Kaczyńskiego zaczęła się właśnie tu, gdzie pan poseł Krasulski, na prośbę brata Lecha, odstąpił swoją „jedynkę” i w ten oto sposób Jarosław został po pierwszych wolnych wyborach senatorem Ziemi Elbląskiej, stając się przez to moim ziomalem.

Co powiedział? A mianowicie, że ożywi Elbląg i Warmię, którą stłamsiła sytuacja polityczna w przeszłości. Jak to zrobi?

Nawiedzacz

Nawiedzacz

Wykona przekop przez mierzeję, który zrobi konsorcjum belgijsko–polskie. I etap zakontraktowany został na 992 mln 270 tysięcy złotych, sugerując tym, że jakoby zbił cenę, gdyż wcześniejsze decyzje zapadały gdzie indziej. O II etapie nie było mowy.

Przekop nie jest ani trudny, ani drogi – wycięcie kilku hektarów lasu sosnowego, to nie jest jakieś straszliwe zniszczenie, a są tu tacy, którzy kierują się naiwnością, że żadnego drzewa nie można wyciąć i z tymi ich zaleceniami zgodzić się nie można, mimo że ich pogląd trzeba szanować…

Grupa Energa otworzy w Elblągu oddział Operator, wietrząc biznes w postaci sprzedaży prądu w tym rejonie, który się gospodarczo rozwinie.

Również gdzieś tutaj powstanie droga, jedna z programu PiS „sto obwodnic”, którą JK ogłosi na konwencji 7 września w Lublinie; w Ostródzie powstanie wiadukt. Dzięki takim inwestycjom Polska dogoni „przeciętną Unii Europejskiej” za 14 lat, a Niemcy za 21 lat.

Jest tylko jeden warunek. Muszą być dobre rządy, które możemy sobie zagwarantować 13 października.

Sławomir J. Czerniak z Elbląga

PS Ponieważ jestem z Jarosławem w podobnym wieku, obawiam się że możemy nie dożyć, aby zobaczyć taką Polskę i Warmię i w tym jest problem…

Informacyjnie: ww konsorcjum wykonuje już inne zlecenie polegające na pogłębianiu toru wodnego do portów gdańskich. Od połowy sierpnia plaże od Mikoszewa do Kątów Rybackich zostały zasyfione mułem z dna morskiego, a woda przypomina ciemną breję, czym popsuto wypoczynek tysiącom rodaków. Piach ma iść na poszerzenie plaży, a z przekopu na powstanie wyspy na Zalewie Wiślanym, którą zgodnie z historią nazwałem już Madagaskar PiS… sorry BiS.

W wydaniu nr 214, wrzesień 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. EKOLOGIA DECYDENTA

  Inna Warszawa
 2. THRILLER DECYDENTA

  Produkcja "nadludzi"
 3. W SALONIE IMR

  Czarnocin bije na głowę
 4. KOBIETY DECYDENTA

  Piękna konfidentka carskiej policji
 5. HISTORIA DECYDENTA

  Dyskretny urok angielskiej arystokracji
 6. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Po Iraku Iran?
 7. ANEKSJA ZAOLZIA

  Polski cios sztyletem w Czechów i Słowaków
 8. DECYDENT POLIGLOTA

  Czas na język niemiecki
 9. WIATR OD MORZA

  Elbląskie nawiedzenie
 10. POLITYKA DECYDENTA

  Życzliwy Polsce
 11. LEKTURY DECYDENTA

  Pierwszy krok na Księżycu
 12. WIATR OD MORZA

  Ciszej nad tą trumną...
 13. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Unieść się honorem