SALON PRASOWY IMR
Śniadanie diabetyka
Co jeść, jak się leczyć, w co się ubierać, gdy choruje się na cukrzycę – o tych problemach mówiono podczas śniadania prasowego w siedzibie IMR advertising by PR. więcej...
Są choroby, które nie bolą. Przynajmniej w początkowej fazie. Rudi Schuberth nie wiedział, że ma cukrzycę. Dopóki w stanie śpiączki nie trafił do szpitala. Autor „Moniki dziewczyny ratownika” nie krył zaskoczenia po zdiagnozowaniu choroby. Było to przed rokiem. Miał wtedy 63 lata.
Cukrzyca. W Polsce choruje na jej odmiany typu 1 lub 2 aż 2 mln 200 tys. osób. Co najmniej 700 tys. jeszcze nie wie, że znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. Na świecie chorych jest 422 miliony. Tak więc – jest to problem społeczny, na drugim miejscu po chorobach układu krążenia.
Cukrzyca atakuje po cichu, ale konsekwentnie. Kobiety i mężczyzn. Wszystkie decydentki i decydenci mogą znaleźć się w grupie ryzyka. Główną przyczyną zachorowań są bowiem styl i jakość życia. Najbardziej na nią narażone są osoby otyłe, więc redukcję masy ciała należy uznać za pierwszy etap leczenia. Drugi, to sposób i jakość odżywiania. Trzeci – aktywność fizyczna. To zalecenia, o których wszyscy wiedzą. A jednak…
Przy dzisiejszych metodach terapeutycznych umieralność na cukrzycę należy do rzadkości, ale jest to nadal choroba nieuleczalna. Nowoczesna medycyna potrafi utrzymywać u pacjentów równowagę poziomu cukru we krwi, wymaga jednak ścisłej współpracy chorego z lekarzem i konsekwencji w leczeniu. Cukrzyca to choroba, która nie pozwala o sobie zapomnieć ani na chwilę.
Właściciele firmy JJW: dr inż. Włodzimierz Lewin (z lewej) i dr inż. Jerzy Rudnicki oraz prof. Maciej Małecki – prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (w środku)
14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z tej okazji organizuje doroczne debaty medialne z udziałem pacjentów, lekarzy, przedstawicieli organizacji społecznych, Ministerstwa Zdrowia i dziennikarzy. Współorganizatorem wydarzenia była agencja IMR advertising by PR, zajmująca się promocją skarpetek zdrowotnych marki deoMed.
Tegoroczna debata odbyła się w Centrum Prasowym Stowarzyszenia Dziennikarzy przy ul. Foksal w Warszawie. Cukrzyca nie rozróżnia płci, więc PTD za motto debaty przyjęło: Kobieta i mężczyzna – Czy cukrzyca ma płeć?
W dwugodzinnej debacie o przyczynach choroby, metodach leczenia, znaczeniu edukacji społeczeństwa w zapobieganiu chorobie, potrzebie zdrowego trybu życia, równoważeniu stresów dnia codziennego wzięli udział diabetolodzy profesorowie: Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Krzysztof Strojek – konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, Maciej Małecki – prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego , prof. Leszek Czupryniak – członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD); pielęgniarka diabetologiczna mgr Alicja Szewczyk – konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, członek zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii; Anna Śliwińska – prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Anna Tomaśko – producentka telewizyjna, podróżniczka, pacjentka z cukrzycą typu 1, Rudi Schuberth – piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, pacjent z cukrzycą typu 2. Oboje z humorem opowiedzieli, jak dobrze zorganizowali sobie życie w chorobie.
W gronie głównych sponsorów i wystawców znalazła się spółka JJW z Konstancina-Jeziornej, producent skarpetek dla diabetyków marki deoMed. Stoisko firmy, w którym można było zrealizować wygraną jednej z kilkudziesięciu par skarpetek po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na trzy pytania konkursowe, było najbardziej i najdłużej obleganym spośród wszystkich wystawców.
Skarpetki i podkolanówki zdrowotne deoMed® zarejestrowane są jako wyrób medyczny. Produkowane i doskonalone we współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami. Mają klinicznie udowodnione działanie ochronne. Może je nosić każdy dbający o wygodę i profilaktykę stóp, ale stworzono je z myślą o najbardziej wymagających stopach osób: z cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami stóp, nadpotliwością, otyłością i zaburzeniami krążenia. Skarpetki deoMed® łagodzą miejscowo dolegliwości związane z ich przebiegiem.
DECYDENT POLIGLOTA
Skuteczna praca nad angielskim
Wydawnictwo „Edgard” od pewnego czasu wydaje książki do nauki różnych, nawet egzotycznych języków obcych, w cyklu pod nazwą „…nie gryzie”. więcej...