Established 1999

SAMODZIELNA BUDOWA KOLEKCJI

16 marca 2015

Świat należy do młodych - 16.03

Samodzielna budowa kolekcji, bez profesjonalnej wiedzy i kontaktów w świecie sztuki, to poważne wyzwanie. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest zakup prac, które nie tylko będą cieszyć oko, ale okażą się również dobrą lokatą kapitału. Wealth Solutions przygotowała ofertę, dzięki której jest to możliwe.

Art Collections to propozycja dla osób, które są zainteresowane stworzeniem kolekcji dzieł sztuki lub rozbudową już posiadanej o prace najzdolniejszych, młodych artystów. Każde z proponowanych w ramach tej oferty dzieł posiada nie tylko ogromną wartość artystyczną, ale również potencjał inwestycyjny. Wszystkie zostały stworzone przez zdolnych polskich artystów, którzy stoją u progu wielkiej kariery. Każdy z nich wypracował swój własny niepowtarzalny styl, ma za sobą pierwsze sukcesy oraz zdobył uznanie krytyków. Rekomendowani artyści już współpracują z profesjonalnymi galeriami, zajmującymi się ich promocją lub są tuż przed nawiązaniem takich relacji. Ich twórczość spełnia wszelkie przesłanki, by zyskiwać coraz większą renomę wśród kolekcjonerów. Wśród wybranych znaleźli się Wiktor Dyndo, Mateusz Szczypiński, Magdalena Karpińska, Łukasz Stokłosa, Łukasz Patelczyk oraz Kamil Kukla.


Po dokonaniu starannej selekcji ich prac, utworzone zostały zestawy dzieł, które mogą być chlubą każdego kolekcjonera, ale stanowią również dobrą lokatę kapitału. Nad ich budową czuwała Karolina Nowak, Zarządzająca Inwestycjami w Dzieła Sztuki w Wealth Solutions, która jest wiązana z rynkiem sztuki już od kilkunastu lat. Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w sztuce współczesnej. Była kuratorem i współkuratorem wielu wystaw (m.in. pierwszej indywidualnej wystawy Jakuba Juliana Ziółkowskiego, Bez tytułu, Galeria ASP Kraków 2004, grupowej wystawy New Old Cold War. Post Socialists Countries Experience w ramach 3 Biennale Sztuki Współczesnej w Moskwie 2009) oraz zajmowała się koordynowaniem licznych artystycznych projektów. W przeszłości pracowała w Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.


– Przez ostatnie lata obserwowałam kilkaset debiutów artystycznych. Tylko nielicznym debiutantom udało się później rozwinąć swoją karierę zarówno w wymiarze artystycznym, jak i rynkowym. Dbam oto, żeby w kolekcjach moich Klientów znaleźli się ci, którym ta sztuka się udaje. Kilka lat temu doradzałam zakup prac takich artystów jak Radek Szlaga czy Ewa Juszkiewicz, święcących dziś triumfy. Dziś postanowiłam zarekomendować najciekawsze nazwiska z następnego pokolenia artystów. – mówi Karolina Nowak.


www.wealth.pl

W wydaniu nr 160, marzec 2015, ISSN 2300-6692 również

 1. NAJDROŻSI ARTYŚCI NA ŚWIECIE

  Warhol, Picasso, Bacon, Richter, Rothko - 27.03
 2. PUNKT WIDZENIA

  Coraz głębszy kryzys w mleczarstwie - 27.03
 3. WARTOŚCIOWE PODPISY

  Czatuj na autografy - 19.03
 4. Z KRONIKI BYWALCA

  Wystawa prac Stasysa - 16.03
 5. W IMR ADVERTISING BY PR

  Wiosenne strony kobiety - 12.03
 6. SAMODZIELNA BUDOWA KOLEKCJI

  Świat należy do młodych - 16.03
 7. DIAMENTY SĄ WIECZNE

  Ale po co one Putinowi? - 13.03
 8. LEKTURY DECYDENTA

  Książę w domku z kart - 16.03
 9. WARSZAWSKIM POWSTAŃCOM

  Muzeum i Legia - 9.03
 10. ZŁOTO Z ODZYSKU

  Świeci równie mocno - 9.03
 11. RYNEK SZTUKI

  Rekordowy rok - 6.03
 12. TP NR 14

  Cztery strony Paschy - 30.03
 13. ROSYJSKA POLITYKA

  Wojna i pokój - 2.03
 14. POLSKA MASONERIA

  Stabilność, prawo i pokój - 2.03
 15. RYNEK WINA

  Czy król abdykował? - 2.03
 16. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Wtorek, 31.03 – Stan biednego umysłu
 17. A PROPOS...

  Paranoje - 24.03
 18. W OPARACH WIZERUNKU

  Konformiści - 1.03
 19. I CO TERAZ?

  Tam wszystko możliwe - 18.03
 20. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Nie udawajmy Greków - 18.03
 21. WIATR OD MORZA

  Siostry i bracia rolnicy - 2.03
 22. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Jadaj zdrowo, decydencie - 23.03