Established 1999

PIŁKA KOPANA

27 marzec 2023

Zdechłe Orły Santosa

Ja, niedzielny kibic, patrzyłem i nie mogłem ukryć emocji. Skrajnie negatywnych.

Mecz z Albanią nie był jedynym tak nędznym w naszym wykonaniu. Przypadłością narodowych kopaczy jest brak ambicji, brak kondycji, brak koncepcji. Za to jest strach przed graniem.

Jak było w poniedziałkowy wieczór na stadionie Narodowym? Fenomenalna gra naszych do tyłu, czyli do własnej bramki (aż dziw, że nie zakończona samobójem). Gdy jeden kopacz miał piłkę, to nie wiedział do kogo z przodu podać. Bo reszta towarzystwa albo stała gdzieś rozrzucona po boisku, albo niespiesznym truchtem podążała w niewiadomym kierunku i celu. Zero biegania, wyskakiwania na pozycje, aranżowania gry.Gra do tyłu jest tak deprymująca dla oglądających (przecież nie tylko mnie to dotyczy), że naprawdę trzeba mieć mocne nerwy, żeby nie kląć, nie pić i nie wyłączyć telewizora.

A komentatorzy z bożej łaski? Zachwyceni odmianą Zdechłych Orłów. Rzeczywiście, po 1:3 z Czechią nasi zrobili postęp. A to tylko dlatego, że Albańczykom zabrakło umiejętności i szczęścia – grali przecież zdecydowanie lepiej, odważniej i ładniej.

A trener? Patrząc na zbolałą, steraną życiem twarz Santosa, bolały mnie zęby. Mając trenera z tak umęczoną fizys nie można liczyć na zmartwychwstanie Zdechłych Orłów.

DECYDENT KIBICUJĄCY

W wydaniu nr 256, marzec 2023, ISSN 2300-6692 również

 1. PIŁKA KOPANA

  Zdechłe Orły Santosa
 2. SUKCESJA 4

  Oczu bolenie
 3. ARABSKI DOM

  Raj utracony
 4. DO DNI PAMIĘCI

  Dziwny Piesek
 5. SPOSÓB NA ŻYCIE

  Pirat i morze
 6. ROWERY I ESPERANTO

  Cudze chwalicie, swoich nie znacie
 7. HOMO SAPIENS

  Na ile jest rozumny?
 8. LEKTURY DECYDENTA

  Cywilizacje, których nie znamy
 9. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Kabotyni