Established 1999

NIE TYLKO MŁODOŚĆ

28 października 2014

Cudowne komórki - 28.10

Tego, co można uzyskać w zakresie odmładzania komórkami macierzystymi nie da się uzyskać nawet serią różnych łączonych zabiegów. Efekt pojawia się powoli, ale proces regeneracji i odbudowy trwa nawet do roku. Ponieważ jest to proces fizjologicznej regeneracji i odbudowy trudno jest odpowiedzieć na często przez pacjentki zadawane pytanie: „Na ile to wystarczy?”. To nie jest wypełniacz, który się wchłonie i to nie jest toksyna botulinowa, która przestanie działać – mówi dr Urszula Brumer.

Z URSZULĄ BRUMER,


lekarką, właścicielką kliniki


 „Dr Urszula Brumer Medycyna Urody”


w Warszawie,


o praktycznym wykorzystaniu


komórek macierzystych


rozmawia Iwonna Widzyńska-Gołacka


 


Jakie zabiegi lecznicze przy pomocy komórek macierzystych robisz w swojej klinice? Czy dużo osób im się poddało i jakie były rezultaty?


Komórki macierzyste są niezwykle skuteczne w leczenie blizn potrądzikowych, nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn, zwyrodnień stawów. Już mamy bardzo duże doświadczenie w tych zabiegach. Najwięcej mamy pacjentów z problemem wypadania włosów. Każdy zabieg przynosi efekty. Zawsze jest poprawa i większość pacjentów jest zadowolonych. Czasami oczekiwania pacjentów przekraczają możliwości zabiegu – ale o tym rozmawiamy podczas konsultacji i staramy się przedstawiać pacjentom najbardziej wiarygodny scenariusz. Poza tym starannie też kwalifikujemy pacjentów do zabiegów.


 


W swojej klinice przeprowadzasz również zabiegi, głównie na głowach mężczyzn zamieniając przy pomocy komórek macierzystych łysinę w czuprynę. Na czym polega ta metoda i kiedy można zobaczyć tą czuprynę?


Z tą czupryną to bym nie szalała. My się staramy aby nie było prześwitów i łysych okolic. Metoda polega na wyseparowaniu komórek macierzystych z krwi pacjenta i następnie ten separat jest podawany metodą małych depozytów w skórę głowy ze szczególnym uwzględnieniem okolic problematycznych. Na efekt wizualny dla pacjenta musimy poczekać 6 miesięcy. Oczywiście bardzo ważne jest jak mocno zaawansowany jest proces łysienia. Nie każdemu pacjentowi jesteśmy w stanie pomóc. Najlepsze efekty są u panów, którzy mają już prześwity, ale jeszcze nie są łysi.


 


Na ile są skuteczne komórki macierzyste w zabiegach odmładzających?


Moim zdaniem jest to najbardziej odmładzający zabieg dostępny dla pacjentów. Jest to jedyny zabieg, który potrafi w naturalny sposób odmłodzić o 10-15 lat. Jako jedyny również odmładza zarówno skórę, jak i tkankę podskórną. Nie zmienia rysów twarzy na nie nasze i nie naturalne. Tego, co można uzyskać w zakresie odmładzania komórkami macierzystymi nie da się uzyskać nawet serią różnych łączonych zabiegów. Efekt pojawia się powoli, ale proces regeneracji i odbudowy trwa nawet do roku. Ponieważ jest to proces fizjologicznej regeneracji i odbudowy trudno jest odpowiedzieć na często przez pacjentki zadawane pytanie: „Na ile to wystarczy?”. To nie jest wypełniacz, który się wchłonie i to nie jest toksyna botulinowa, która przestanie działać.


 


Dziękuję za rozmowę.

W wydaniu nr 155, październik 2014 ISSN 2300-6692 również

 1. CHIRURGIA PLASTYCZNA

  Gdy rozum śpi - 28.10
 2. NIE TYLKO MŁODOŚĆ

  Cudowne komórki - 28.10
 3. Z KRONIKI BYWALCA

  Dzieci uchodźcy - 23.10
 4. GALERIA SCHODY

  Anioły Tęczą Malowane - 23.10
 5. BASQUIAT, KOONS, WOOL

  Najdroższe nazwiska na rynku sztuki - 22.10
 6. AUGUSTOWSKIE DYLEMATY

  Goło, ale niekoniecznie wesoło - 15.10
 7. TP NR 43

  Franciszek otwiera III Sobór - 22.10
 8. NATURALNOŚĆ W PEŁNEJ KRASIE

  W Bieluchu nie ma już gumy guar - 13.10
 9. DEGUSTUJMY KONESERSKO

  Inwestorzy stawiają na whisky - 10.10
 10. LEKTURY DECYDENTA

  Wzlot i upadek Imperium - 3.10
 11. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Tajemnice towarzysza Poliszynela - 24.10
 12. EUROPEJSKIE NOWE IDEE W SOPOCIE

  Marszałek Sikorski ogranicza bankierów - 3.10
 13. IMR I GOLDEN ROSE

  Razem pięć lat - 3.10
 14. RYNEK SZTUKI

  Dobre nastroje - 3.10
 15. I CO TERAZ?

  Widzi mu się - 23.10
 16. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  To już 600 lat - 24.10
 17. WIATR OD MORZA

  Wszyscy chcą iść do nieba, ale nikt nie chce umierać – 29.10
 18. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Piątek, 31.10 – Jak doktor z doktorem
 19. W OPARACH WIZERUNKU

  Wrażenia i kreacje - 1.10
 20. NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO

  Uniwersytet Trzeciego Wieku - 1.10