Established 1999

LEKTURY DECYDENTA

2 października 2016

Wynurzenia jasnowidza

Stefan Ossowiecki to najsłynniejszy polski jasnowidz, który przewidział nawet okoliczności swojej śmierci, a bieg wydarzeń potwierdził jego nieomylność.

Ossowiecki miał być ulubionym jasnowidzem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rzeczywiście, Marszałek go podziwiał, nawet kilkakrotnie uczestniczył w jego pokazach, ale czy od razu można Ossowieckiego uznać za ulubionego jasnowidza Komendanta? Być może dlatego, że Marszałek nie kontaktował się z innymi?

Książka dzieli się na dwie części: w pierwszej Ossowiecki wyjaśnia źródło swych zdolności, w drugiej opisuje seanse, w trakcie których te zdolności się ujawniały.

W pierwszej części autor nie usiłuje udawać, że jest skromny: uważa, że zdolności swe czerpie bezpośrednio od Ducha Jedynego, a w dalszych słowach nie ukrywa, że chodzi tu o Boga. Czyli on sam ma zdolności boskie.

Wyjaśnienia Ossowieckiego są dość skomplikowane, obejmują całą historię ludzkości, ale są logiczne: autor nie maskuje przed czytelnikiem tła swych ponadnaturalnych umiejętności, które składają się na istotę nowej nauki czyli metapsychiki, mającej korzenie w wielkich religiach i genialnych postaciach. Ta część książki to prawdziwa uczta intelektualna, która świadczy o wielkim kalibrze intelektualnym Ossowieckiego, według którego zdolność jasnowidzenia ma każdy człowiek, ale tylko wybrane jednostki są tę zdolność w stanie zrealizować, właśnie dzięki posiadanemu od Boga geniuszowi.

W drugiej części książki Ossowiecki pisze o sztuce jasnowidzenia, którą posiadł od tych, których dusza była połączona ze świadomością Ducha Jedynego, a także przedstawia, potwierdzone protokołami, swoje doświadczenia z dziedziny jasnowidztwa. Najczęściej Ossowiecki odczytywał zawartość zapisów w zaklejonych kopertach, informował o losie poszukiwanych osób czy o położeniu zagubionych lub skradzionych przedmiotów. Opisywał oddalone miejsca i przewidywał przyszłe losy ludzi. Rzadko pomagał policji w poszukiwaniu ściganych osób. Nigdy za udzieloną pomoc nie brał pieniędzy. Podziwiali go i rodacy i słynni cudzoziemcy.

Książka została napisana przed II wojną światową, ale nadal budzi emocje.

Jacek Potocki

Stefan Ossowiecki, „ Świat mego ducha i wizje przyszłości”. Wydawnictwo „Bollinari Publishing House”, Warszawa 2016

W wydaniu nr 179, październik 2016, ISSN 2300-6692 również

 1. LEKTURY DECYDENTA

  O Japonii inaczej
 2. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Życie obok życia
 3. I CO TERAZ?

  Trump - jeden przeciw wszystkim
 4. LEKTURY DECYDENTA

  Szkocka para z psem w Grecji
 5. KAMPANIA SPOŁECZNA

  Kwiat Kobiecości v. rak
 6. Z KRONIKI BYWALCA

  Ekslibrisy Beaty Przedpełskiej
 7. IMR I KWIAT KOBIECOŚCI

  Profilaktycznie o raku jajnika
 8. WIATR OD MORZA

  Wojna polsko-ruska
 9. A PROPOS...

  ...Caracali
 10. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Wicepremier Morawiecki w Waszyngtonie
 11. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Polak i Czech w jednym żyją domu...
 12. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Gdzie czytać?
 13. LEKTURY DECYDENTA

  Wynurzenia jasnowidza
 14. W OPARACH WIZERUNKU

  Celebrycki tytuł do "sławy"
 15. WIDMA PRZESZŁOŚCI

  Duch Bieruta nad państwem prawa
 16. WIATR OD MORZA

  Powrót hrabiów