Established 1999

INWESTYCJE W MEMORABILIA

16 września 2013

Autografy, zdjęcia, płyty, gitary - 16.09

Czy Merlin Monroe, Beatlesi i Chaplin mogą pracować na nasze zyski? Tak, dzięki nowej ofercie Wealth Solutions i inwestycjom w przedmioty kolekcjonerskie. Rynek dóbr kolekcjonerskich i memorabiliów (czyli pamiątek po sławnych ludziach) pełen jest przedmiotów, które rozpalają wyobraźnię.

Autografy, zdjęcia, płyty, czy gitary należące do słynnych muzyków są przez cały czas poszukiwane przez fanów i kolekcjonerów. Mała liczba takich przedmiotów oraz duży popyt przekładają się na wzrost ich wartości w czasie. Taka sytuacja sprzyja inwestorom.


 


Na rynku dóbr kolekcjonerskich rządzą podaż i popyt. Z każdym rokiem historyczne kolekcje, znajdujące się w rękach prywatnych, ulegają zmniejszeniu w wyniku uszkodzeń lub sprzedaży do muzeów, czy innych instytucji. Przy tym mamy ogromną bazę kupujących. Grupa około 200 milionów kolekcjonerów na całym świecie decyduje o wzroście cen na rynku i gwarantuje, że nie spotkają nas na nim nagłe nieprzyjemne niespodzianki. – mówi Paul Fraser, brytyjski ekspert inwestycyjny na rynku kolekcjonerskim.


 


Dzięki współpracy Wealth Solutions z brytyjską firmą inwestycyjną Paul Fraser Collectibles, od 16 września br. także inwestorzy w Polsce mają możliwość inwestowania w najbardziej unikalne przedmioty kolekcjonerskie. Dzięki nim każdy może łączyć swoje pasje z zarabianiem pieniędzy. Wealth Solutions staje się również wyłącznym przedstawicielem Paul Fraser Collectibles w Polsce.


Ile można zarobić na takich przedmiotach? Dla przykładu inwestycja w autografy oparta o obiekty zgromadzone w PFC40 Autograph Index w ciągu ostatnich 12 lat przynosiła średnio 14 proc. zysku w ciągu roku. Najszybciej w tym czasie drożały autografy George Harrisona, które zwiększyły swoją wartość średnio o 1310 proc.


 


Inwestycja polega na fizycznym zakupie konkretnych obiektów, a inwestor płaci jedynie za przedmiot i nie ponosi dodatkowych kosztów. W wyborze pomagają eksperci z brytyjskiej firmy Paul Fraser Collectibles. Dzięki nim, każdy ma szansę znaleźć unikatowy przedmiot, który spełni jego oczekiwania. Zakupiony obiekt może być następnie dostarczony do inwestora lub przechowywany bezpłatnie w magazynie firmy. Doradcy służą swoją pomocą również przy jego późniejszej sprzedaży. To prosty i sprawdzony sposób inwestowania na rynku dóbr kolekcjonerskich.


 


Zasady działania inwestycji w memorabilia są podobne jak inwestycji w dzieła sztuki czy whisky kolekcjonerską, którymi z sukcesami zajmuje się Wealth Solutions. Rynki te rządzą się również podobnymi prawami. Unikalne, rzadko spotykane przedmioty zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów, czy jak w przypadku alkoholi, konsumentów. W związku z tym uzupełnienie naszej oferty o przedmioty kolekcjonerskie było jej naturalnym rozwinięciem – mówi Maciej Kossowski, prezes Wealth Solutions.


 


www.wealth.pl

W wydaniu nr 142, wrzesień 2013 również

 1. DEKLARACJA SOPOCKA

  Co dalej, Europo? - 27.09
 2. SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

  Tesla - napięcie rośnie - 26.09
 3. WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ

  Księżna Diana - historia warta miliony - 24.09
 4. W IMR ADVERTISING BY PR

  Bieluchowa smukłość - 24.09
 5. C.D. POLEMIKI PROFESORA Z PREMIEREM

  "Niech premier zostanie ślusarzem" - 24.09
 6. ZŁOTO NIE JEST NUDNE

  Monety bulionowe do kolekcji - 18.09
 7. KLUB DECYDENTÓW

  Witamy - 19.09
 8. INWESTYCJE W MEMORABILIA

  Autografy, zdjęcia, płyty, gitary - 16.09
 9. EKONOMIA CHULIGANÓW

  Teoria versus rzeczywistość - 13.09
 10. EUROPEJSKI LOBBING

  Jądrowy renesans w Europie - 11.09
 11. SYSTEM EMERYTALNY

  OFE: co tracimy? - 10.09
 12. POLEMIKA PROFESORA Z PREMIEREM *

  Nie matura, lecz chęć szczera - 10.09
 13. EUROPA W LUBLINIE

  Bieluch na festiwalu - 9.09
 14. KRONIKA BYWALCA

  Tajski jedwab - 20.09
 15. RYNEK SPOŻYWCZY

  Klient musi kupować więcej - 5.09
 16. PRZYSTANEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  Pierwszy: szkoła podstawowa - 2.09
 17. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Rosja wraca do gry - 17.09
 18. SZKOŁA LIDERÓW

  Nie wódz, a lider - 2.09
 19. PODRÓŻE SMAKUJĄ

  Vrbnik - miasteczko na skale - 2.09
 20. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Reakcja - 17.09
 21. LEKTURY DECYDENTA

  Sekrety międzywojnia - 25.09
 22. RYNEK APTECZNY W POLSCE

  Rozwijać będą się tylko sieci - 2.09
 23. KRÓLUJE BORDEAUX

  In vino... profit - 2.09
 24. WHISKY MADE IN JAPAN

  Boom na Karuizawę - 2.09
 25. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Poniedziałek, 30.09 – Krecia robota
 26. SZTUKA MANIPULACJI

  Krętactwo - 2.09
 27. I CO TERAZ?

  Serial - 2.09