Established 1999

GPW W WARSZAWIE

10 marzec 2014

Największa akcja edukacyjna - 10.03

Ponad 31 tys. osób – najwięcej w historii GPW – będzie uczyć się inwestowania na giełdzie w ramach nowoczesnej platformy internetowej. Rozbudowana platforma GPWtr@der wiernie oddaje rynek giełdowy i pozwala na symulowane inwestycji w akcje i kontrakty terminowe.

Takiej akcji edukacyjnej jeszcze w historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie było. Ponad 31 tys. osób zmierzy się z giełdową rzeczywistością i co ważniejsze nauczy jak mądrze inwestować, by w przyszłości stać się prawdziwymi, a zarazem świadomymi inwestorami. Od dzisiaj tajniki giełdy można zgłębiać m.in. na rozbudowanej platformie edukacyjnej GPWtr@der, która skupia użytkowników Kapitalnej Gry (dawniej funkcjonującej jako Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – projektu edukacyjnego o inwestowaniu prowadzonego od 12 lat, skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej).


Platforma GPWtr@der doskonale oddaje giełdową rzeczywistość. Inwestor wykorzystuje wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są w oparciu o pochodzące z rzeczywistego rynku oferty kupna i sprzedaży. Podobnie jak w przypadku rynku kontraktów terminowych, także i tutaj zastosowano – choć tylko „na niby” – pobieranie prowizji maklerskich. Wirtualny inwestor może poczuć się więc jak na prawdziwym parkiecie, tym bardziej, że platforma działa w ramach UTP – nowego systemu transakcyjnego GPW, a dane publikuje z 15-minutowym opóźnieniem. Dzięki zastosowanym mechanizmom GPWtr@der pozwala szybko, łatwo i co ważne – bezboleśnie (ewentualne straty są wirtualne) uczyć się nie tylko podstaw inwestowania, ale także stosowania prostych strategii inwestycyjnych. Dzięki temu pozwala nabrać doświadczenia potrzebnego, by zaangażować własne pieniądze na prawdziwym parkiecie.


Do tej pory na platformie demo można było uczyć się handlu kontraktami terminowymi na akcje, obligacje, indeksy, waluty i stopy procentowe. Jednak giełda to przede wszystkim akcje i dlatego od teraz użytkownicy platformy GPWtr@der będą mogli spróbować swoich sił także na tym rynku.


Od początku istnienia GPW szczególną wagę przywiązujemy do inwestorów indywidualnych. To właśnie dla nich została zbudowana platforma edukacyjna GPWtr@der. Naszym założeniem jest zaoferowanie przyszłym inwestorom platformy w jak najbardziej rzeczywisty sposób oddającej prawdziwe warunki handlu giełdowego. Od teraz przyszli inwestorzy będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnym handlu akcjami i instrumentami pochodnymi, a w kolejnym etapie także obligacjami  – dodaje Adam Maciejewski – prezes GPW.


Rozbudowana wersja GPWtr@dera, która teraz dostępna jest także w wersji angielskiej, zyskuje na popularności. Z możliwości edukacyjnych platformy demo zamierzają korzystać Domy Maklerskie, które będą mogły ją oferować swoim klientom na potrzeby szkoleń z inwestowania na giełdzie. GPWtr@der pozwoli także na organizację konkursów inwestycyjnych.


*   *   *


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl

W wydaniu nr 148, marzec 2014, ISSN 2300-6692 również

 1. SZTUKA RZĄDZI FINANSAMI

  Najdrożsi artyści świata - 18.03
 2. ŚNIADANIE PRASOWE W IMR

  Zabawa kolorami Golden Rose - 18.03
 3. IMR ADVERTISING BY PR

  Umowa z "Joanną" - 10.03
 4. GPW W WARSZAWIE

  Największa akcja edukacyjna - 10.03
 5. LEKTURY DECYDENTA

  Cesarzowa Europy - 26.03
 6. MY A SPRAWA UKRAIŃSKA

  Obłuda, brak wyobraźni i odpowiedzialności - 10.03
 7. INWESTYCJE W WHISKY

  Kosztowny wybór - 5.03
 8. TP nr 13/2014

  Chleb, Polacy i Ukraińcy - 27.03
 9. FASCYNACJA MOTOCYKLOWA cz. 4

  Zloty, podróże, imprezy - 4.03
 10. Z KRONIKI BYWALCA

  Bliska współpraca - 24.03
 11. AKADEMIA LOBBINGU

  Są jeszcze miejsca - 3.03
 12. SZTUKA KOMIKSU

  Bawi i potrafi zarabiać - 3.03
 13. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Poniedziałek, 31.03 – Stare newsy
 14. SZTUKA MANIPULACJI

  Przewrotna obstrukcja - 3.03
 15. I CO TERAZ?

  Cytat - 3.03
 16. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Trzeba było pomyśleć dwa razy - 17.03
 17. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Nieco odtajniona CIA - 26.03
 18. 49 WOJEWÓDZTW

  Pomysł słuszny, czy nie? - 3.03