Established 1999

DECYDENT SNOBUJĄCY

7 listopada 2019

Koty mają lepiej

Skoro sam premier Morawiecki przejął się losem zwierząt i apeluje do naszych parlamentarzystów o podjęcie prac nad projektem zmiany ustawy o ochronie tychże, to mam porażająco potrzebną propozycję.

Dotyczy ona zwierząt domowych. Psów i kotów. Konkretnie kotów. Bo koty są oczkami w głowie miłośnika tych drapieżców mebli. Oczywiście, chodzi o Prezesa. Mało tego, tylko Prezes może wydać wiążącą dyspozycję, czy nawet rozkaz, pilnego rozwiązania problemu. Jakiego? Bezdomnych kotów.

Każdy obywatel RP, a także przebywający u nas imigranci zarobkowi lub bezrobotni, powinni otrzymywać 250+ złotych za każdego złapanego w przestrzeni publicznej kota i przygarnięcie go na wikt. Zasiłek, oczywiście wypłacany netto, powinien przysługiwać już za pierwszego kota. Korzyści z hyclowania okażą się natychmiastowe: znikną bezdomne, przestraszone miauczaki.

A co z groźniejszymi bezpańskimi bestiami? Psy też powinny zostać objęte hyclowskim programem. Będzie tu tylko jeden problem: Prezes nie ma psa. A nawet, gdyby okazało się, że państwo Andrzejostwo Dudowie takiego czworonoga hołubią, to głowa tej rodziny w żadnym wypadku nie jest decyzyjna. Bowiem Decydent jest tylko jeden.

DECYDENT SNOBUJĄCY

W wydaniu nr 216, listopad 2019, ISSN 2300-6692 również

 1. RANKING EUROPOLIS

  Gdzie warto żyć młodo
 2. KRYMINAŁ DECYDENTA

  Dobra, polska intryga
 3. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Koty mają lepiej
 4. RPA JUBILEUSZOWO

  Bezrobocie, korupcja, demonstracje
 5. E-PR W BRANŻY SPOŻYWCZEJ

  Wizerunek z datą ważności
 6. HISTORIA DECYDENTA

  Tajne służby i agenci w sercu Polski
 7. WIATR OD MORZA

  Noc odwagi, nadziei i klęski
 8. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Inny świat
 9. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honorowość postronna