Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

1 sierpnia 2018

Perfekcyjny angielski

Ten kurs angielskiego można odbyć samodzielnie.

Składa się on z dwóch części: książeczki, zawierającej 16 tematycznych lekcji oraz z płyty, obejmującej 5 godzin nagrań owych lekcji, w wykonaniu krajowców, używających języka angielskiego na co dzień.

Tematy konwersacji dotyczą codziennego życia, a są to: 1. Czynności codzienne, 2. W mieście, 3. W pracy, 4. Studia, 5. Czas wolny, 6. Jedzenie, 7. Wakacje, 8. Podróże, 9. Banki, pieniądze, płatności, 10.Zdrowie i odżywianie, 11. Zakupy, 12. Spotkania, 13. Kultura i sztuka, 14. Media, 15. Polityka i społeczeństwo oraz 16. Komunikacja.

W ramach tych rozdziałów znajdują się tematy pomocnicze oraz ćwiczenia, zawierające słowa i konstrukcje pomagające utrwalić poznaną tematykę. W sumie kurs zawiera ponad 60 dialogów. Warto przy okazji wyjaśnić, że temat 16. należy raczej rozumieć jako sposoby porozumiewania się, czyli komunikowania się oraz przekazy, czyli informacje.

Konwersacji uczymy się przede wszystkim dzięki nagraniom. Są to nagrania w dwóch wersjach: dla tych, którzy już sporo umieją. W tym przypadku nagrania są bez tłumaczenia, a dla pozostałych są to nagrania z polskim tłumaczeniem. Ważne, by powtarzać regularnie, wręcz nieustannie frazy z tych nagrań, aż do całkowitego ich opanowania.

Kurs ten jest dla osób o sporym stopniu znajomości języka angielskiego, dlatego gramatykę i składnię przypomina się czytelnikowi jedynie poprzez ćwiczenia, zakładając, że on je już zna, albo przynajmniej ma duże o nich pojęcie.

Po dokładnym przejściu tego kursu można mieć pewność, że język angielski stanie się dla nas „a piece of cake and a glass of milk”, co oznacza mniej więcej „śmiesznie łatwy”.

                                                                                              Jacek Potocki

Olga Chwaścińska, „Angielski. Konwersacje dla zaawansowanych”. Wydawnictwo „Edgard”. Warszawa

W wydaniu nr 201, sierpień 2018, ISSN 2300-6692 również

 1. DECYDENT POLIGLOTA

  Jedziemy do stolicy Bawarii
 2. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Prawda o szefie sojuszników
 3. UPADEK TURECKIEJ LIRY

  Katastrofa dla obywateli
 4. LEKTURY DECYDENTA

  Tajemnice kościołów
 5. A PROPOS...

  ...niczego, czyli o układzie Mad Mena
 6. WIATR OD MORZA

  Sezon ogórkowy
 7. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Panie i panowie
 8. LEKTURY DECYDENTA

  Prawnicy i kryminaliści
 9. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Trudny problem
 10. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Nieco o Chinach
 11. Z KRONIKI BYWALCA

  Wszyscy jesteśmy artystami
 12. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Honor jako zobowiązanie
 13. DECYDENT POLIGLOTA

  Perfekcyjny angielski