Established 1999

DECYDENT POLIGLOTA

9 stycznia 2018

Najwyższy stopień wtajemniczenia

Jest to kurs angielskiego na najwyższym poziomie, przeznaczony dla osób z bardzo dobrą znajomością tego języka.

Kto przebrnie przez ten kurs, będzie umiał wyrazić publicznie w języku angielskim swoje opinie, sądy, przemyślenia. Będzie mógł uczestniczyć w dyskusjach, prowadzonych po angielsku.

Kurs został podzielony na 14 bardzo aktualnych tematów: praca, rynek pracy, rozwój społeczny i dysproporcje w społeczeństwie, konsumeryzm, migracja, symbioza i związki kultur, prowadzenie przedsiębiorczości za granicą, kryzys żywnościowy, energia, problemy transportowe, zagrożenia dla środowiska naturalnego, epidemie w 21. wieku, środki masowej komunikacji, interwencje wojskowe we współczesnym świecie.

Wagę kursu podkreślają nie tylko tematy, ale i metody pracy z uczniem, które idą w trzech kierunkach: po pierwsze uczeń znajduje tzw. zdania otwarte, które wymagają od niego dobrej znajomości tekstu podstawowego w książce, by uzupełnić część zdań frazami z tekstu, po drugie, by określić, które frazy są prawdziwe, a które niekoniecznie, po trzecie, należy dokładnie wysłuchać nagranego na płycie tekstu, by uzupełnić frazami z tego tekstu luki w zdaniach wydrukowanych.

Interesującym zabiegiem jest konstrukcja spotkań i konferencji na określone tematy, z sugerowanymi wypowiedziami, a także podane scenariusze szkoleń, konferencji i prezentacji, co mobilizuje uczniów do kreatywnego zaangażowania się w proces praktycznego funkcjonowania języka.

Wszystkie ćwiczenia mają klucze na końcu książki, gdzie też jest bogaty słownik angielsko-polski.We Are the World CD 300

Wartościowym elementem nauki jest płyta CD.

Bardzo przydatny podręcznik w dobie, kiedy wszystko, co ważne w świecie, przebiega po angielsku.

                                                                                               Jacek Potocki

Zofia M. Patoka, Alicja Fandrejewska. „We Are the World. English for the Intelectually and Professionally Active”. Wydawnictwo „Poltext”, Warszawa 2016

W wydaniu nr 194, styczeń 2018, ISSN 2300-6692 również

 1. POLSKA WĘGLEM STOI

  Lobby trzyma się mocno
 2. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  Trzeba mieć świadomość
 3. LEKTURY DECYDENTA

  Tajemnice stare i nowe
 4. DECYDENT POLIGLOTA

  Najwyższy stopień wtajemniczenia
 5. KU PAMIĘCI I ROZWADZE

  Polityczne fantasmagorie
 6. DECYDENT GLOBTROTER

  Mało znany, ciekawy kraj
 7. WSPÓLNE CZYTANIE

  Urwis o złotym sercu
 8. WIATR OD MORZA

  Pod Twoją obronę...
 9. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Dyktatura nie będzie trwać wiecznie
 10. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Potop mętniactwa