Established 1999

BIBLIOTEKA DECYDENTA

5 maja 2008

Umysł lidera

Autorka pisze mądrze i ciekawie wprost do Czytelnika. Przekonuje go do stawianych przez siebie tez. W jej pisarstwie jest wiedza, doświadczenie, umiejetność przekazu. Jednym słowem: jak kierować ludźmi w XXI wieku.

To pierwsza chyba na polskim rynku książka ujmująca całościowo problemy zarządzania i kierowania ludźmi, adresowana do polskich liderów i ludzi biznesu oparta na polskich realiach.
Kształcenie liderów – pomoc w wyrabianiu cech charaktetu niezbędnych do kierowania innymi – wydaje się dziś jednym z najpilniejszych zadań. Jest to jednocześnie praca niezwykle wdzięczna i dająca dużo zadowolenia, stąd zapewne tak wielu ludzi trudni się  treningiem potencjalnych przywódców.
Iwona Majewska-Opiełka, wykorzystując zarówno swoją rozległą wiedzę teoretyczną, jak i praktykę kursów i seminariów, które prowadzi w Polsce i w Kanadzie, szeroko omawia m.in. cechy prawdziwego lidera, zasady i wartości, jakimi powinien się kierować, jego rolę w przedsiębiorstwie, umiejętność skutecznego przewodzenia ludziom i wzbudzania w nich entuzjazmu.
Autorka swoje tezy ilustruje wieloma przykładami polskich firm i ich szefów, a odwołując się do przykładów firm zachodnich, zachowuje właściwy dystans i krytycyzm.

W wydaniu 75, luty 2008 również

 1. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Umysł lidera
 2. POLSKA PO KACZYŃSKIM

  Trudny spadek
 3. ROZPOZNAWANIE SNOBA

  Sztuczne podnoszenie wartości
 4. KŁOPOT ZE SNOBIZMEM

  Podskakiwanie na palcach
 5. PR PRODUKTOWY

  Rekin przyjacielem człowieka
 6. SNOBIZM

  Jeszcze nie czas
 7. LOBBING

  Inny Marek Dochnal
 8. KOBIETY versus MĘŻCZYŹNI

  Równość w pracy?
 9. RZĄD PROPONUJE

  Przedsiębiorca zawieszony
 10. SZTUKA MANIPULACJI

  Krygowanie