Established 1999

A PROPOS...

8 marzec 2018

...wynagrodzeń dla członków rządu

Przy okazji kosmicznych i całkiem niezasłużonych nagród, które przyznali sobie uzurpatorzy tzw. dobrej zmiany, wybuchła medialna dyskusja, wywołana po części przez tzw. Dziennikarzy, wokół wynagrodzeń szczególnej kasty urzędników państwowych, którymi są członkowie rządu.

Powszechnie (!) zgodzono się, że zarabiają oni ZA MAŁO, bo ponoszą OLBRZYMIĄ odpowiedzialność, a za TAK NISKIE uposażenia trudno o dobrych fachowców.

Co do zasady: pełna zgoda! Członkowie rządu powinni zarabiać godnie, ale…

Ale po pierwsze – co to za ODPOWIEDZIALNOŚĆ, gdy za przewinę popełnioną na pełnionym stanowisku grozi jedynie POGROŻENIE palcem przez Trybunał Stanu (wykluczam pospolite przestępstwo), co znaczy nie mniej i nie więcej, jak praktycznie BEZKARNE rozłożenie państwa „na łopatki”, przenicowanie jego porządku prawnego i zdruzgotanie podstaw pozycji tegoż państwa na arenie międzynarodowej oraz zburzenie fundamentów społecznych.

A po drugie – od kiedy to w Najjaśniejszej korpus ministerialny tworzą fachowcy? Wszak to stanowiska polityczne i przez polityków obsadzane. Czy ktoś w obecnym rządzie WIDZIAŁ prawdziwego fachowca? A może (bądźmy sprawiedliwi) w poprzednich? No, zgoda w Ministerstwie Finansów tacy bywali i bywają, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych też, ale w innych resortach? Czy historycy i politolodzy z ministerialnymi tekami to są ci fachowcy? Czy to oni na rynku mają TYYYLE możliwości do zdobycia wysoko opłacanego zatrudnienia, że kilkanaście tysięcy rządowej pensji, to MAŁO?

Do diabła z TAKIMI fachowcami! Oni/one powinni/y DOPŁACAĆ za możliwość darmowego przesiadywania w luksusach gabinetów, za wożenie swych pierwszych krzyżowych limuzynami na koszt podatnika, za latanie samolotami tu i tam bez większej potrzeby, za specjały z ministerialnych kuchni i za możliwość obcowania via media ze światem.

ERGO – gdy kiedyś dojdzie do tego, że zwycięska partia polityczna lub koalicja tych partii postawi na rząd fachowców i to tych pisanych z wielkiej litery, to przyznam, że tak skonstruowana ekipa musi być godnie uposażona. Ale dopóki rządzą nami co i raz gromady absolutnych AMATORÓW, którzy dopiero uczą się fachu, przejmując jakąś ministerialną tekę, dopóty ich obecne wynagrodzenia uważam za AŻ NADTO godne!

I jeszcze jedno – to, że prawdziwi fachowcy w ministerstwach zarabiają więcej od swych tytularnych szefów, to jest w naszych warunkach całkowicie UZASADNIONE, pod warunkiem, że nie są to „misiewicze”, dla których te posady są synekurami z politycznego nadania! (MJZ)

W wydaniu nr 196, marzec 2018, ISSN 2300-6692 również

 1. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Powstanie i upadek imperiów
 2. A PROPOS...

  ...trucia agentów
 3. LEKTURY DECYDENTA

  Współczesny "Oświęcim"
 4. DOKUMENTY W TELEFONIE

  Czy to bezpieczne?
 5. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Towarzysz "Wiesław"
 6. LEKTURY DECYDENTA

  Żongler słów
 7. LEKTURY DECYDENTA

  Wampir z Bytowa
 8. FILOZOFIA I DYPLOMACJA

  Don i Un
 9. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Niebawem sezon
 10. DECYDENT SNOBUJĄCY

  Polska wrogiem Ameryki
 11. A PROPOS...

  ...wynagrodzeń dla członków rządu
 12. HAJOTY PRESS CLUB

  Żywienie bez granic
 13. A PROPOS...

  Mój marzec `68
 14. DECYDENT GLOBTROTER

  Trochę egzotyki zimą
 15. LEKTURY DECYDENTA

  Zmartwychwstanie Żołnierzy Wyklętych
 16. CO SIĘ W GŁOWIE MIEŚCI

  Umysłowe zagłąbie
 17. W ROKU STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Zmora antysemityzmu
 18. WIATR OD MORZA

  Czy mamy przekopane?
 19. BIBLIOTEKA DECYDENTA

  Arkana wspinaczek wysokogórskich
 20. Z KRONIKI BYWALCA

  Zbrodnia w Chodżałach
 21. PRAWA - WŁADZA - PROBLEMY

  Nienawiść osłabia społeczeństwo